Návod ako sa zbaviť vodného kameňa v rýchlovarnej kanvici úplne ľahko

electric kettle 6966011 1920

Vodný kameň v kanvici je pomerne častým problémom v mnohých domácnostiach a kanceláriách. Na jeho odstránenie zvyčajne reflexívne siahame po kúpenom prostriedku na odstraňovanie vodného kameňa, ale oplatí sa použiť lacnejšie a prírodnejšie spôsoby. Prečítajte si o našich domácich patentoch. Zo skúseností vieme, že sú vo väčšine prípadov účinnejšie.

Vodný kameň v kanvici znamená predovšetkým zmenu chuti vody a nevzhľadne vyzerajúci nános. Nespoliehajte sa na to, že sa odstráni sám – je lepšie konať hneď a odstrániť ho skôr, ako povedie k zničeniu spotrebiča. Áno, naozaj to tak môže dopadnúť. Máme pre vás účinné triky na prípravu domáceho odstraňovača vodného kameňa.

Ako sa tvorí vodný kameň v rýchlovarnej kanvici?

Ide o veľmi častý problém. Vodný kameň sa tvorí v dôsledku pravidelného varenia tvrdej vody. Spoznáte ho podľa charakteristickej bielej usadeniny, ktorá sa hromadí na dne spotrebiča a v pripravovanom horúcom nápoji. Takisto pokrýva steny kanvice, čo vizuálne nevyzerá veľmi dobre. A z čoho sa vodný kameň v kanvici skladá? Je to najmä vápnik a horčík, ktoré sa zrážajú z vody. Keď si všimnete túto charakteristickú usadeninu, mali by ste okamžite konať. Prečo? Po prvé, ovplyvňuje chuť vody a po druhé, má vplyv na stav spotrebiča. Ak zostane v kanvici dlhší čas, poškodí kanvicu, a to bude opäť veľký náklad, keď budeme musieť kúpiť nové zariadenie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už raz prevarenú vodu nesmiete znovu prevariť a použiť. Toto je dôvod

Domáce prostriedky, ako sa zbaviť vodného kameňa z kanvice

Našťastie existujú domáce triky na rozpustenie vodného kameňa na záchranu, ktoré sú nielen úsporné, ale aj skutočne účinné. Použitím týchto šikovných spôsobov sa vyhnete ďalším výdavkom a používaniu kupovaného prostriedku na odstraňovanie vodného kameňa. Všetko v súlade s ochranou životného prostredia a s použitím výrobkov, ktoré majú mnohí z nás vždy v kuchyni. Tu sú naše patenty na vodný kameň v rýchlovarnej kanvici:

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto korenie by mal mať doma každý. Neskutočné, čo všetko dokáže

ocot

Zrieďte ocot s prevarenou vodou v pomere 1:1 a roztok nalejte do kanvice. Priveďte do varu a potom odstavte na hodinu. Po uplynutí tejto doby vodu vylejte a po vodnom kameni nebude ani stopy!

kyselina citrónová

Do plnej kanvice pridajte 5-6 čajových lyžičiek kyseliny citrónovej a jemne premiešajte – tak, aby sa prášok rozpustil vo vode. Odvar nechajte v spotrebiči 2 hodiny. Potom kanvicu zapnite a počkajte, kým voda začne vrieť. Potom ju vylejte a máte hotovo!

jedlá sóda

Naplňte kanvicu vodou, potom do nej nasypte 3-4 polievkové lyžice jedlej sódy a nechajte ju hodinu odstáť (vodu nevarte!). Po uplynutí tejto doby obsah vylejte a dôkladne ho opláchnite. Bude vyzerať ako nová!

Tieto metódy sú jednoduché, účinné a nepoškodzujú zariadenie. Použite ich vždy, keď v spotrebiči spozorujete vodný kameň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *