Začala dávať misku plnú ryže do skrine. Ten efekt bol úžasný

rice 3997767 1920

Ryžová miska v skrinke môže vyriešiť až dva problémy. Ak potrebujete pohlcovač vlhkosti a zápachu, nemusíte ho kupovať. Môžete si ho vyrobiť v priebehu niekoľkých sekúnd len z ryže.

Domáce triky môžu byť niekedy prekvapivé, ale v mnohých situáciách fungujú dobre. Ryža v skrini je šikovný patent, vďaka ktorému raz a navždy zabudnete na vlhkosť a nepríjemné pachy. Poradíme vám, ako na to. Stačí na to niekoľko jednoduchých krokov.

Prečo uchovávať ryžu v skrini?

Ako sme už spomenuli, ryža uložená v skrini pomáha vyriešiť dva problémy – vlhkosť a s ňou spojený zatuchnutý zápach. Ten prvý zvyčajne vzniká, keď na police naukladáte nevysušené oblečenie. Na druhej strane, zatuchnutý zápach môže byť jeho dôsledkom. Vyskytuje sa aj v šatníkoch, ktoré sa otvárajú len zriedka (napr. v tých, v ktorých v lete skladujete zimné kabáty). Ryža výborne pohlcuje vlhkosť aj nepríjemný zápach. Dôležité je, že jej použitie je jednoduché a oveľa lacnejšie ako nákup špecializovaných pohlcovačov alebo voňavých vrecúšok (tie na vlhkosť aj tak nepomôžu).

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vedeli ste, že existuje aj takýto druh soli, pre telo o veľa zdravší?

Ako si vyrobiť pohlcovač vlhkosti z ryže?

Na výrobu jednoduchého pohlcovača vlhkosti je najlepšie použiť bielu dlhozrnnú ryžu, ktorá najlepšie pohlcuje vlhkosť a nepríjemný zápach.

  • Ryžu nasypte do misky, sklenenej, plastovej nádoby alebo pohára. Bolo by dobré, keby mala nádoba podlhovastý tvar, aby sa ryža rozprestrela na väčšiu plochu – pohlcovač tak bude fungovať efektívnejšie.
  • Ak sa obávate, že by sa ryža mohla vysypať z nádoby a dopadnúť na police skrine, ochráňte ju tak, že na ňu položíte kúsok gázy a zaistíte ju gumičkou.
  • Ak navyše chcete, aby skriňa vždy príjemne voňala, môžete ryžu pokvapkať trochou obľúbeného esenciálneho oleja. Keď vôňa zoslabne, nádobu jemne pretrepte. Vôňa bude opäť intenzívna.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Bez mince či žetónu otvoríte za sekundu nákupný vozík týmto trikom

Ako rýchlo osviežiť oblečenie, ktoré už dlho leží v skrini?

Ak túžite udržať príjemnú vôňu oblečenia, ktoré už dlho leží v skrini, použite ďalší šikovný trik. Zmiešajte 500 ml vody, 2 polievkové lyžice jedlej sódy a 2 polievkové lyžice zmäkčovadla. Zmes nalejte do fľaše s rozprašovačom a naneste ju na oblečenie. Nechajte ju hodinu zaschnúť a potom oblečenie uložte do skrine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *