Nebezpečný Pakistanec s veľmi nákazlivou chorobou je na úteku na Slovensku

nakazeny pakistanec

24-ročný Hamad Benza z Pakistanu sa dostal do centra pozornosti, keď unikol z Národného ústavu tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch. Tento prípad vyvolal vážne obavy medzi miestnymi obyvateľmi a lekármi, pretože Hamad bol diagnostikovaný s nákazlivou a vysoko infekčnou formou tuberkulózy.

Jeho nečakaný útek z nemocnice sa odohral v stredu 18. októbra a odvtedy je na úteku. Miestna polícia po ňom aktívne pátra už takmer dva týždne. Zdá sa, že Hamad bol dobre pripravený na útek, keďže mal na sebe čierne tepláky a perovú bundu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Majitelia áut si pred letom dávajú uterák na prístrojovú dosku. Zvyšuje to hodnotu auta

Námestník riaditeľa Národného ústavu vo Vyšných Hágoch, Peter Šterbák, varoval verejnosť pred nebezpečím, ktoré Hamad predstavuje. „Určite je nebezpečný pre spoločnosť, pretože je naďalej infekčný a liečbu neukončil,“ zdôraznil Šterbák.

Zdá sa, že Hamad mohol svoj útek plánovať, možno dokonca s pomocou spolubývajúceho pacienta. Bolo zaznamenané, že sa snažil získať mobilný telefón, čo vyvolalo podozrenie. Šterbák poznamenal: „Tým, že sa deň predtým oholil, tak splynul s bežnou populáciou a bol na nerozoznanie.“

Napriek obavám z ďalšieho šírenia nákazy nemocnica nemala dostatok kapacít na stály dohľad nad Hamadom. V prvých dňoch po jeho úteku bol príliš slabý na to, aby mohol uniknúť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pokosenú trávu nevyhoďte ale zalejte vodou a prikryte. Zarobíte na tom

Miestna polícia teraz vyzýva verejnosť, aby poskytla akékoľvek informácie týkajúce sa Hamada Benzu, ktorý je obvinený zo šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby. V prípade, že máte informácie, môžete kontaktovať Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Poprade na čísle 0961 89 3371, linku 158, alebo sa spojte s políciou prostredníctvom správy na ich webovej stránke.

hamad benz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *