Nebezpečný Pakistanec s veľmi nákazlivou chorobou je na úteku na Slovensku

nakazeny pakistanec

24-ročný Hamad Benza z Pakistanu sa dostal do centra pozornosti, keď unikol z Národného ústavu tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch. Tento prípad vyvolal vážne obavy medzi miestnymi obyvateľmi a lekármi, pretože Hamad bol diagnostikovaný s nákazlivou a vysoko infekčnou formou tuberkulózy.

Jeho nečakaný útek z nemocnice sa odohral v stredu 18. októbra a odvtedy je na úteku. Miestna polícia po ňom aktívne pátra už takmer dva týždne. Zdá sa, že Hamad bol dobre pripravený na útek, keďže mal na sebe čierne tepláky a perovú bundu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vytlačte citrón, pridajte ocot a soľ. Vyrobíte si domáceho pomocníka

Námestník riaditeľa Národného ústavu vo Vyšných Hágoch, Peter Šterbák, varoval verejnosť pred nebezpečím, ktoré Hamad predstavuje. „Určite je nebezpečný pre spoločnosť, pretože je naďalej infekčný a liečbu neukončil,“ zdôraznil Šterbák.

Zdá sa, že Hamad mohol svoj útek plánovať, možno dokonca s pomocou spolubývajúceho pacienta. Bolo zaznamenané, že sa snažil získať mobilný telefón, čo vyvolalo podozrenie. Šterbák poznamenal: „Tým, že sa deň predtým oholil, tak splynul s bežnou populáciou a bol na nerozoznanie.“

Napriek obavám z ďalšieho šírenia nákazy nemocnica nemala dostatok kapacít na stály dohľad nad Hamadom. V prvých dňoch po jeho úteku bol príliš slabý na to, aby mohol uniknúť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zvláštna hnedá kocka, ktorá však zachraňuje pokožku a vlasy

Miestna polícia teraz vyzýva verejnosť, aby poskytla akékoľvek informácie týkajúce sa Hamada Benzu, ktorý je obvinený zo šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby. V prípade, že máte informácie, môžete kontaktovať Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Poprade na čísle 0961 89 3371, linku 158, alebo sa spojte s políciou prostredníctvom správy na ich webovej stránke.

hamad benz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *