Nečakane umrela speváčka Barbara Haščáková. Toto bol dôvod úmrtia

barbara hascakova

S hlbokým smútkom oznamujeme, že slovenská speváčka Barbara Haščáková, známa svojím charakteristickým hlasom a láskou k hudbe, zomrela vo veku 43 rokov. Jej úmrtie, ktoré nastalo 22. novembra na Floride, USA, potvrdil jej brat, Andrej Haščák. Lekári v nemocnici Memorial Hospital v Sarasote, kde speváčka žila, určili ako príčinu smrti náhlu cievnu mozgovú príhodu.

Posledná rozlúčka s Barbarou Haščákovou sa konala 28. novembra na miestnej rímskokatolíckej fare v Sarasote. Tento komorný akt sa uskutočnil v kruhu najbližšej rodiny a úzkeho okruhu priateľov. Jej telesné pozostatky budú prenesené na Slovensko a pochované v rodnom meste Košice.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skrytá funkcia rolky toaletného papiera. Zapáľte ju a efekt vás prekvapí

Rodina zosnulej speváčky žiada verejnosť o rešpektovanie ich súkromia v týchto ťažkých chvíľach. Napriek dlhodobým zdravotným problémom s pankreasom bol jej odchod pre rodinu nepredstaviteľným šokom. Rodina vyjadrila, že Barbara „odišla bez bolesti“ a súčasne zdôraznila, ako hudba a spievanie boli neoddeliteľnou súčasťou jej života.

Barbara Haščáková, narodená v decembri 1979 v Košiciach, bola významnou osobnosťou slovenskej hudobnej scény od 90. rokov minulého storočia. Jej kariéra zahŕňala pôsobenie v skupinách ako Maduar a MC Erik & Barbara, až po úspešnú sólovú dráhu. Jej talent bol ocenený mnohými cenami, vrátane ocenenia Slávik v roku 1998 a Grand Prix v Poľsku v roku 1999. Od roku 2000 žila v USA, kde si rozšírila svoj hudobný repertoár o ďalšie albumy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neuveriteľné, s čím všetkým vám pomôže aloe vera. Pestujte si ju doma

Rodina vyjadruje vďaku všetkým, ktorí na Barbaru myslia s láskou a prosí o súkromie pre vyrovnanie sa s touto zdrvujúcou stratou. Barbara Haščáková a jej nezabudnuteľný hlas zostanú navždy v našich srdciach prostredníctvom jej piesní a hudby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *