Stláčajte si túto časť na ruke 2 minúty a ani neviete, ako rýchlo zaspíte

ako zaspat

V súčasnosti len málo ľudí spí učebnicových osem hodín denne. Vždy je potrebné urobiť niečo dôležitejšie a odpočinok sa stáva luxusom, ktorý si málokto z nás môže dovoliť. Častým paradoxom je, že čím menej spíme, tým ťažšie sa nám zaspáva. V takejto situácii je najlepšie použiť dômyselnú metódu, ktorá vám umožní odísť spať už za dve minúty!

Štatisticky majú väčšie problémy so zaspávaním ženy, ale v posledných rokoch pribúda aj mužov, ktorí sa sťažujú na bezsenné noci. Nasledujúca metóda bude účinná len vtedy, ak svoje telo a myseľ správne pripravíme. Samotné položenie hlavy na vankúš nestačí.

Hygiena spánku. Ako pripravíme svoje telo a myseľ na odpočinok?

Pred spaním je dobré postarať sa o niekoľko prvkov, ktoré vám umožnia upokojiť sa a naznačia vášmu telu, že teraz je čas na odpočinok. Začnite prípravou spálne a vyvetraním miestnosti. Telo znáša nižšie teploty oveľa lepšie ako dusno. Ďalšia vec, na ktorú nezabudnite, je ľahká večera. Žalúdok napchatý mastným jedlom bude pracovať celú noc a vy to budete jasne cítiť. To isté platí aj o sladkostiach, ktoré zvyšujú hladinu cukru v krvi a my sa budeme cítiť chvíľkovo bdelší a plní energie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by nemali konzumovať tieto potraviny. Urýchľujú starnutie

Hodinu pred plánovaným spánkom sa vzdajte televízie a surfovania na internete v telefóne. Znížite tak vyžarovanie modrého svetla, ktoré je jedným z hlavných faktorov spôsobujúcich nespavosť. Počas tohto času si dajte kúpeľ, vypite bylinkový čaj a prečítajte si knihu. Všetky tieto činnosti vám umožnia upokojiť sa a obsiahnuť chaos vo vašej hlave. V tejto chvíli musíte zabudnúť na blížiace sa termíny v práci, projekt na univerzitu a všetky problémy každodenného života.

Spôsoby, ako rýchlo zaspať. Masáž tohto bodu

Akupresúra je geniálny spôsob, ktorý vám pomôže zaspať! Ide o masírovanie špecifického bodu na tele, ktorý pomáha uvoľňovať melatonín do krvi. Chyťte si zápästie a nahliadnite na vnútornú stranu. Pod palcom, kde si zvyčajne meriate pulz. Práve tu nájdete skryté miesto, ktoré pomocou stimulácie začne stimulovať hormóny na produkciu melatonínu. Po niekoľkých minútach tlaku pocítite výrazné uvoľnenie a ani nebudete vedieť, kedy vás prepadne blažený spánok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci si dávajú jedlú sódu do rohov izieb. Zachraňuje to domácnosti
Untitled 2

Americká metóda pre vojakov na zaspávanie

Metóda zaspávania za niekoľko minút je objavom z druhej svetovej vojny, kde sa hľadal spôsob, ako by vojaci mohli zaspať v akýchkoľvek podmienkach, aby zregenerovali svoje telo. Takto bol vynájdený nasledujúci trik, ktorý je mimoriadne účinný, ale vyžaduje si dlhý tréning. Hovorí sa, že štatisticky trvá asi šesť týždňov, kým si ho človek osvojí.

Ako zaspať za niekoľko minút? Začnite tým, že si ľahnete na chrbát a pomaly dýchate. Potom uvoľnite všetky svaly tváre a keď to dosiahnete, urobte to isté s hrudníkom, bokmi a nohami. Každej časti tela venujte približne 10 sekúnd a keď pocítite, že nervy začínajú povoľovať, prejdite ďalej. Potom zamerajte svoju myseľ na nejaký obraz, ktorý nemá veľa detailov, napr. nočné jazero s plávajúcou loďou. Telo je v pokoji a myseľ sa nestráca v myšlienkach. Takto sa rýchlo prenesiete do Morfeovej krajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *