Máte medzi zubami takéto čierne trojuholníky? Zubár vysvetlil, čo to je

zuby

Čo sú to „čierne trojuholníky“ na zuboch? Ich výskyt si všíma čoraz viac ľudí. Ukazuje sa, že tomuto problému môžete ľahko predísť. O svoje rady na túto tému sa s vami podelí zubná lekárka Anna Petersonová.

Krásny, zdravý a upravený úsmev je snom mnohých žien či mužov. Niet pochýb o tom, že zuby každého z nás vyzerajú inak. Čo však znamenajú medzery medzi zubami, ktoré tvoria čierne trojuholníky?

Tento jav vysvetlila na TikToku zubná lekárka, ktorá zverejňuje videá pod prezývkou @annapetersondental. Poskytla aj rady, čo robiť, aby ste sa pred takýmto problémom ochránili. Ukázalo sa, že je to do veľkej miery len otázka správnej hygieny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Majitelia áut si pred letom dávajú uterák na prístrojovú dosku. Zvyšuje to hodnotu auta

Vysvetlila, čo sú to „čierne trojuholníky“ medzi zubami. Môžete sa im vyhnúť

Anna Petersonová vo videu ukázala obrázok chrupu s „čiernymi trojuholníkmi“. – Takto vyzerajú čierne trojuholníky,“ povedala. – V skutočnosti sú to jednoducho medzery medzi zubami a ďasnami. Zvyčajne vznikajú preto, že ďasno ustúpilo nad zub. Keďže zuby majú trojuholníkový tvar, na krčku zuba je trochu miesta. Tento priestor zvyčajne vypĺňa ďasno.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je najlepšie hnojivo pre veľkú a chutnú úrodu čučoriedok

Tiktoker dodal, že ak priestor medzi zubami nečistíme aspoň raz denne, ďasno ustúpi nad zub a vytvorí „čierny trojuholník“. – Existuje mnoho rôznych spôsobov čistenia medzizubných priestorov, napríklad medzizubné kefky, vodný irigátor alebo obyčajná zubná niť, odporučila.

Nezabudnite však na najbližšej návšteve prediskutovať všetky problémy týkajúce sa dentálnej hygieny so svojím zubným lekárom. Odborník vám odpovie na otázky a vyjasní všetky pochybnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *