Nechávate doma kľúč zvnútra dverí? Veľmi tak nahrávate zlodejom

key 3348307 1920

Po náročnom dni v práci prídete domov, zatvoríte za sebou dvere a necháte kľúč v zámke. Zdá sa, že je to bezpečný scenár, ktorý sa opakuje každý deň. Pri čítaní tohto článku by ste však mali byť opatrní, pretože skutočnosť nemusí byť taká bezpečná, ako sa zdá.

Medzery vo dverách môžu predstavovať riziko

Najmä v starších domoch sa často vyskytuje zvláštna špecialita – štrbina zhruba uprostred vchodových dverí, cez ktorú môžu poštári vhadzovať poštu alebo letáky. Žiaľ, tento otvor vo dverách môže byť dosť nebezpečný, pretože láka zlodeja, aby vás navštívil.

Ak v takomto zámku necháte kľúč, skúsený zlodej ho môže ľahko vytiahnuť zo zámku pomocou háčika alebo drôtu cez prasklinu a vziať si ho. Potom ho môže jednoducho odomknúť a urobiť si pohodlie doma!

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Lieči črevá a pomáha chudnúť. Lacná superpotravina čaká v obchodoch

Nebezpečenstvo kľúča v zámke

Väčšina z nás sa už s týmto problémom stretla – odchádzate von a po návrate zistíte, že ste si zamkli a kľúč je vo vnútri. Zvyčajne si so situáciou poradí zámočník, ale stojí vás to peniaze za jeho služby a čas, navyše sa z toho stane zábavná historka.

Problémy však nastanú, keď si doma zabudnete napríklad žehličku alebo sporák, prípadne súrne potrebujete lieky, ktoré máte vo vnútri. V takýchto situáciách musíte zavolať hasičov, aby vám pomohli otvoriť dvere.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto ukladajte potraviny v chladničke, aby vám fungovala roky. Výrobcovia to taja

Zlepšenie zabezpečenia domácnosti

Niektorí ľudia sa rozhodnú pre kamerové systémy, iní si do záhrady zaobstarajú strážnych psov. Samotný kamerový systém vás však pred zlodejmi alebo inými nebezpečenstvami neochráni, len vám uľahčí ich neskoršie dolapenie. A nie každý chce alebo môže mať strážneho psa, ktorý je tiež spoľahlivou ochranou.

Ideálnym riešením je teda investovať do bezpečnostných dverí a kvalitných zámkov. Ak máte doma väčšie sumy peňazí alebo cenností, mali by ste ich ako dodatočné zabezpečenie uzamknúť do trezoru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *