Nechávate mokrú bielizeň v práčke? Tieto účinky si nemusíte všimnúť okamžite

washing machine 2668472 1920

Stáva sa vám, že v zhone zabudnete vybrať mokré oblečenie z práčky? Ak ste leniví, pravdepodobne si poviete: „Aj tak uschnú samé“. Radšej to nerobte, tento zvyk by vás mohol vyjsť draho! Ak nechcete, aby sa to stalo, pozrite sa, ako mokrá bielizeň v práčke ovplyvňuje tvorbu vlhkosti a plesní v bubne práčky.

Mokrá bielizeň v práčke nie je žiadna zábava. Pomaly schne, absorbuje vlhkosť a začne nepríjemne zapáchať. Preto sa jej snažte vyhýbať ako moru. Zistite, ako inak ovplyvňuje štruktúru vášho oblečenia a stav vašej práčky.

Prečo by ste nemali nechávať bielizeň v práčke?

Každému sa aspoň raz stalo, že nevyberal mokrú bielizeň z práčky. Nepríjemný zápach, ktorý potom na oblečení zostáva, znamená, že ho treba vyprať znova. Je to plytvanie vodou, peniazmi a časom. Mokrá bielizeň je tiež ideálnym prostredím pre vznik vlhkosti a plesní, ktoré pri vdychovaní predstavujú nebezpečenstvo pre dýchací systém. To však nie je jediný dôsledok. Dochádza aj k degradácii tkanín a vlákien oblečenia, takže stráca svoju kvalitu a nie je príjemné na nosenie. Existuje aj riziko, že baktérie, ktoré zostanú v bubne, sa prenesú na iné predmety. A tak sa kruh bude krútiť ďalej a vám zostane pocit straty. Môžete to však napraviť. Tu je náš tip.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Trávnik koste takto, aby ste ho mali najkrajší v susedstve

Mokrá bielizeň v práčke – ako na ňu nezabudnúť?

Myslíte si, že ste takí roztržití, že sa vám aj tak stane, že zabudnete vybrať mokré oblečenie z práčky? Nič nemôže byť ďalej od pravdy! Existujú triky, ktoré riziko tejto chyby účinne eliminujú. Tu sú naše 3 tipy, ktoré vám odporúčame. Uľahčia vám zvládanie domácich prác a včasné zavesenie bielizne:

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Poznáte túto odrodu cibule, ktorá rastie až do výšky 70cm? Správny záhradkár by mal

Naplánujte si pranie v práčke na konkrétny čas.

Nastavte si pripomienku (budík), aby ste vedeli, kedy máte bielizeň vyniesť.
Nastavte si systém striedania domácich prác s ostatnými členmi domácnosti.

Aké sú potenciálne riziká?

Ako sme už spomenuli, ponechanie mokrých predmetov v bubne práčky sa môže podpísať na vašom zdraví. Baktérie a plesne môžu viesť k:

Podráždenie pokožky: kontakt s oblečením, na ktorom sú baktérie, môže spôsobiť svrbenie, začervenanie a dermatitídu.

Alergie: u ľudí citlivých na plesne sa niekedy aktivujú alergické príznaky, ako je kýchanie, slzenie očí alebo ťažkosti s dýchaním.

Infekcie: pri nosení plesnivého oblečenia môže dôjsť k infekciám kože alebo dýchacích ciest.

Pred nosením mokrého oblečenia ho preto dôkladne vysušte a zatuchnuté oblečenie znovu vyperte a dobre vysušte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *