Nečudujte sa, že na vás idú komáre, keď nosíte túto farbu oblečenia

pexels pragyan bezbaruah 9891863

Hmyz je v lete naozaj nepríjemný. Môžete ho účinne odohnať a užívať si teplé dni bez svrbenia alebo uštipnutia. Stačí použiť tento trik proti komárom.

Po muchách sa komáre radia na druhé miesto medzi najotravnejší hmyz. Ak vletia do miestnosti cez otvorené okno, nedajú vám v noci spať a zanechávajú na vašom tele svrbivé stopy po uštipnutí. Tu je návod, ako sa tohto hmyzu zbaviť raz a navždy.

Čo odpudzuje hmyz?

Teplé dni nielenže nabádajú k oddychu vonku, ale zvyšujú aj riziko poštípania komármi a iným hmyzom. Tento bzučiaci hmyz nám môže spôsobiť nemalú frustráciu tým, že nám lieta pri ušiach a štípe. Výsledkom sú potom svrbiace červené škvrny na našom tele, ktoré nám sťažujú každodenné fungovanie (veď myslíme len na to, aby sme sa poškrabali).

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Položte citróny na radiátor v dome. Je to posledná šanca

Našťastie existuje mnoho spôsobov, ako to napraviť. A vôbec nemáme na mysli prípravky dostupné v obchodoch. Proti komárom pôsobia niektoré rastliny vysadené v záhrade. Napríklad vôňa levandule účinne odpudzuje hmyz. Pripravili sme pre vás jednoduchý trik, vďaka ktorému na týchto lietajúcich škodcov zabudnete na veľmi dlhý čas. Stačí vám na to jeden výrobok, ktorý by ste mali mať doma vždy poruke.

Ako sa zbaviť komárov?

Je všeobecne známe, že komáre odpudzujú rôzne vône vrátane éterických olejov. Tento hmyz neznáša nasledujúce vône:

  • levanduľa,
  • mäta,
  • klinčeky,
  • citrón,
  • eukalyptus,
  • borovica.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nečakajte. Čučoriedky to potrebujú teraz a čas sa kráti

Hodí sa použiť aj trochu vanilkového extraktu. Pokojne si ho votrite do tela. Vďaka jej jemnej vôni bude vaša pokožka príjemne voňať a komáre sa vám začnú vyhýbať na diaľku. Tento výrobok je oveľa lepší ako repelenty z obchodu.

Čo priťahuje komáre?

Vyhýbajte sa aj výrobkom a veciam, ktoré môžu tento hmyz priťahovať. Predovšetkým alkohol, alebo skôr náš pot po jeho vypití, je pre komáre skutočným lákadlom. Ak športujete vonku, tiež sa nečudujte, že k sebe priťahujete hmyz (najmä výberom tmavého oblečenia). Komáre tiež radi štípu ľudí, ktorí majú krvnú skupinu 0.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *