Namočím toaletný papier a rýchlo zmizne nepríjemný zápach z kúpeľni

pexels vie studio 3963086

Nedávno ste upratovali a v kúpeľni je stále nepríjemný zápach? Existujú jednoduché spôsoby, ako si s tým poradiť. Nemusíte kupovať osviežovač vzduchu v obchode. Použite veci, ktoré už pravdepodobne máte doma.

Aj v pravidelne čistenej kúpeľni sa môžu vyskytnúť nepríjemné pachy. Osviežovače vzduchu z obchodov zvyčajne obsahujú veľa chemikálií a aj tak fungujú len krátko. Ich vôňa sa rýchlo vyparí a problém zostáva. Lacné domáce prostriedky fungujú oveľa lepšie.

Čo spôsobuje nepríjemný zápach v kúpeľni?

Existujú rôzne príčiny nepríjemného zápachu. V prvom rade si musíte uvedomiť, že kúpeľňa je miestnosť s vysokou vlhkosťou. Baktérie sa v takýchto podmienkach môžu ľahko množiť. Ak nezabezpečíte dostatočné vetranie miestnosti, rýchlo vznikne nepríjemný, dusivý zápach. Zápach môže pochádzať aj z potrubia v práčke, upchatého odtoku. Nech je príčina akákoľvek, nepríjemný zápach v kúpeľni môžete odstrániť pomocou niekoľkých jednoduchých trikov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chyba pri pestovaní uhoriek a paradajok. Mnohí ju v tejto sezóne urobili

Ako sa vyhnúť vlhkosti v kúpeľni?

Ak nechcete, aby vaša kúpeľňa zapáchala, je nevyhnutné vyhnúť sa nadmernej vlhkosti. Ako sme už spomenuli, mali by ste sa uistiť, že vetranie funguje správne. Dôležité je aj pravidelné vetranie miestnosti. Ak máte v kúpeľni okno, neváhajte ho použiť. Ak bývate v paneláku a vaša kúpeľňa nemá okno, po kúpaní nechajte dvere otvorené. Takisto nezabudnite po každom použití vane utrieť vaňu a stiahnuť vodu zo skla sprchy. Zníži sa tým odparovanie.

Ako odstránite nepríjemný zápach vznášajúci sa v kúpeľni?

Samozrejme, aby ste účinne odstránili nepríjemný zápach, mali by ste identifikovať jeho zdroj. To vám umožní použiť vhodné metódy na potlačenie zápachu. Ak napríklad nepríjemne zapácha práčka, môžete použiť ocot, alebo ak nepríjemne zapácha toaleta, môžete do nej dať odmerku pracieho prášku zmiešaného s trochou zubnej pasty. Na druhej strane, ak chcete, aby kúpeľňa neustále príjemne voňala, môžete použiť jeden z nasledujúcich trikov.

  • Vnútornú stranu rolky toaletného papiera namočte do svojho obľúbeného esenciálneho oleja. Príjemná vôňa sa tak bude vznášať v celej miestnosti niekoľko dní.
  • Postavte do kúpeľne misku alebo otvorenú nádobu s jedlou sódou alebo čerstvou mletou kávou. Prášok pohltí všetky nepríjemné pachy.
  • Vyrobte si domáci vonný difuzér. Zmiešajte vodu a olej (napríklad kokosový olej) v pomere 1:2 a pridajte 20 kvapiek esenciálneho oleja. Tekutinu umiestnite do fľaše a vložte do nej niekoľko špáradiel.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pijete studenú vodu v horúčavách? Vôbec to nezchladí telo. Toto je dôvod

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *