Umývajte riad vlastným prírodným prostriedkom. Vaše zdravie vám poďakuje

umyvanie riadu hubka

Prostriedok na umývanie riadu je výrobok, ktorý sa nachádza v každej domácnosti. Jeho cena sa môže líšiť od najlacnejších až po drahšie a jeho účinnosť pri odstraňovaní mastnoty z riadu sa tiež líši. Jedno je však isté – zloženie týchto výrobkov nie je vždy také, ako by sme očakávali.

Často sa stáva, že keď umývame riad v zhone, rýchlo ho opláchneme a na tanieroch alebo príboroch zostanú zvyšky. Ak sa chcete vyhnúť tejto situácii, zvážte výrobu vlastného domáceho umývacieho prostriedku. Na tento účel sa vám bude hodiť ľanové semienko. Ako si teda tento zázračný produkt pripraviť?

Ako si vyrobiť účinnú domácu tekutinu z ľanových semienok?

Ľanové semienko je prírodná zložka a dá sa úspešne použiť na vytvorenie domáceho tekutého prostriedku na riad. Keď si tento prostriedok na umývanie riadu vyberáme v obchode, zvyčajne sa riadime cenou alebo reklamou, ktorú sme videli v televízii. Málokto z nás sa zamyslí nad tým, čo sa vlastne do takéhoto výrobku dostáva a či je pre nás úplne bezpečný.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak chcete krásny trávnik, saďte ho s touto prísadou a bude najkrajší v susedstve

Čistiace prostriedky fungujú tak, že vytvárajú penu, ktorá odstraňuje mastnotu a iné nečistoty z riadu. Sú zložené z rôznych chemických látok, ktoré by sa nielenže nemali dostať do nášho tela, ale nemali by prísť ani do kontaktu s našou pokožkou. Preto dermatológovia odporúčajú umývať riad v gumených rukaviciach.

To isté platí aj pre tablety do umývačky riadu. Aby sme pochopili, aké silné sú tieto chemikálie, je užitočné vedieť, že jedna kapsula použitá na umývanie rúk by mohla vážne popáliť našu pokožku. Prečo? Pretože obsahuje zložky, ktoré pri kontakte s vodou vytvárajú vysoko žieravý roztok. Umývačka riadu dokáže tieto látky z riadu opláchnuť silným prúdom vody.

Prostriedok na umývanie riadu vyrobený z ľanových semienok? Čo je to za nápad?

Domáce recepty na prírodné čistiace prostriedky sú čoraz populárnejšie. Jedným z najnovších trendov medzi ekologickými výrobcami je tekutina na umývanie riadu na báze ľanových semienok. Ako ho vyrobíte? Najprv skontrolujte, či v kuchynskej skrinke nenájdete 3 PL ľanového semienka, 1 PL klinčekov, 1 PL kukuričného škrobu a 3 PL cukru.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Máte to v kuchyni a okná s tým vyčistíte ako drahé upratovacie firmy

Potom nalejte 2 šálky vody do hrnca a pridajte ľanové semienka a klinčeky. Všetko priveďte do varu a potom varte na miernom ohni asi 20 minút, pričom občas premiešajte. Hrniec s obsahom odstavte z horáka a nechajte vychladnúť. Keď zmes zhustne, preceďte ju cez sito, aby ste sa zbavili semienok.

Škrob rozmiešajte v niekoľkých polievkových lyžiciach vlažnej vody a prilejte ho do chia odvaru. Pridajte 200 ml tekutiny a 3 polievkové lyžice cukru. Celú zmes dôkladne premiešajte a nalejte ju do fľaše s tekutinou na riad.

Aké sú výhody tejto metódy?

Tento domáci prostriedok na umývanie riadu veľmi dobre odstraňuje mastnotu a nezanecháva na riade šmuhy. Okrem toho sa vám poďakuje aj pokožka rúk, pretože ľanový olej, ktorý sa získava z ľanových semienok, je známy svojimi hydratačnými a podráždenie upokojujúcimi vlastnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *