Slováci toto na mandarínke vôbec nejedia. Je to ale najvzácnejšia časť

mandarinka albedo

Mandarínky sú ovocie, ktoré si spájame so zimou a Vianocami. Sú šťavnaté, sladké a chutné. Málokto však vie, že najzdravšou časťou mandarínky nie je dužina, ale tenká biela šupka, známa ako albedo.

Zvyčajne sa zameriavame na šťavnatú dužinu mandarínok a neuvedomujeme si, že ich najcennejšie poklady ukrýva takmer neviditeľná biela šupka.

Albedo, ako sa táto tenká vrstva nazýva, je zásobárňou vitamínov a živín, ktoré by sme nemali prehliadať. Zistite, prečo by ste mali oceniť túto nenápadnú časť mandarínok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci už toto v Chorvátsku zadarmo robiť nemôžu. Pekne vás to vycucia

Albedo – zdroj zdravia

Albedo je tenká biela šupka, ktorá pokrýva mandarínku. Hoci sa môže zdať nevkusná, práve táto časť ovocia je podľa odborníkov najzdravšia. Je bohatá na živiny, vrátane:

vitamíny A a C – nevyhnutné pre správne fungovanie imunitného systému. Vitamín A pomáha udržiavať zdravú pokožku, vlasy a nechty a vitamín C je silný antioxidant, ktorý chráni bunky pred poškodením.

pektín – rozpustná vláknina, ktorá pomáha regulovať hladinu cholesterolu v krvi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Majitelia áut si pred letom dávajú uterák na prístrojovú dosku. Zvyšuje to hodnotu auta

Flavonoidy – sú prírodné zlúčeniny s antioxidačnými vlastnosťami.

Albedo a zdravie – čo získame konzumáciou tejto časti mandarínky?

Albedo je nielen prostredníkom medzi šupkou a dužinou, ale prináša aj veľké zdravotné výhody. Albedo je bohaté na pektín, ktorý pomáha znižovať hladinu cholesterolu, a stáva sa tak spojencom tráviaceho systému.

Je tiež pokladnicou vitamínov, ktoré prospievajú imunite organizmu. Umožňuje nám tešiť sa z mladistvejšieho vzhľadu a dlhotrvajúceho pocitu sýtosti.

Anatomy of mandarin fruit Q320

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *