Nemecko: Priemysel v krajine obmedzuje výrobu, kvôli vysokým cenám energií

rsz alexander tsang ppn1zrqrceg unsplash

Prieskum vykonaný medzi 3 500 nemeckými podnikmi ukázal, že 16 % z nich obmedzuje výrobu alebo čiastočne prerušuje činnosť kvôli rastúcim cenám energií.

„Sú to alarmujúce čísla,“ uviedol Peter Adrian, prezident priemyselnej a obchodnej komory, ktorá štúdiu vypracovala. „Ukazujú, ako trvalo zaťažujú vysoké ceny energií,“ dodal.

Nemecko je do značnej miery závislé od ruského plynu, ktorý poháňa jeho exportne orientovanú ekonomiku a zaisťuje teplo v domácnostiach. Krajina sa však pripravuje na možné úplné zastavenie ruských dodávok, ak Moskva zintenzívni využívanie plynu ako ekonomické zbrane proti Západu, zatiaľ čo vedie vojnu na Ukrajine.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci potvrdili znepokojivé vedľajšie účinky vakcíny proti Covidu. Je to vážne!

Vojna Ukrajinu nezlomí, hovorí Zelenskyj

Ruská vojna na Ukrajine sa blíži k svojmu piatemu mesiacu, prezident Volodymyr Zelenskyj však vyjadril presvedčenie, že jeho krajina zvíťazí.

„Táto vojna Ukrajinu nezlomila a nezlomí,“ uviedol Zelenskyj na Telegrame.

„Nevzdáme sa. Budeme chrániť to, čo je naša. Zvíťazíme!“ pokračoval a dodal, že život v jeho krajine pokračuje napriek bojom.

Zelenskyj zopakoval svoju výzvu, aby USA a ďalšie členské štáty NATO dodali ťažké zbrane na zastavenie ruského postupu a oslobodenie území obsadených v priebehu vojny.

Rusko tvrdí, že zasiahlo vojenskú loď v prístave Odesa

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová uviedla, že ruské sily zasiahli ukrajinskú vojenskú loď v prístave Odesa na Ukrajine vysoko presnými raketami.

Ukrajinská armáda uviedla, že ruské rakety zasiahli kľúčový južný prístav v sobotu a ohrozili tak dohodu podpísanú iba deň predtým, ktorá má odblokovať vývoz obilia z čiernomorských prístavov a zmierniť celosvetový nedostatok potravín spôsobený vojnou.

„Strely Kaliber zničili vojenskú infraštruktúru v prístave Odesa, a to vysoko presným úderom,“ uviedla Zacharovová na Telegrame v reakcii na slová prezidenta Zelenského, ktorý uviedol, že dialóg s Moskvou je po útoku stále neudržateľnejší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *