Nemecký minister zmenil názor: Vakcíny môžu spôsobiť trvalé následky

vedlajsie ucinky covid vakcina

Nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach, ktorý kedysi tvrdil, že očkovanie vakcínou COVID-19 je bez vedľajších účinkov, minulý týždeň priznal, že sa mýlil, a uviedol, že vedľajšie účinky sa vyskytujú v pomere jedna na 10 000 dávok a môžu spôsobiť „vážne zdravotné postihnutie“.

Lauterbach 14. augusta 2021 na Twitteri napísal, že vakcíny nemajú žiadne vedľajšie účinky“, čím ďalej spochybnil, prečo sa niektorí Nemci odmietli dať zaočkovať proti COVID-19.

Počas rozhovoru v relácii „Heute Journal“ na ZDF 12. marca sa moderátor Christian Sievers opýtal Lauterbacha na jeho tvrdenia z leta 2021 a konfrontoval ministra zdravotníctva s jeho predchádzajúcim tweetom, v ktorom uviedol, že očkovanie je prakticky bez vedľajších účinkov.

Lauterbach reagoval, že tweet bol „zavádzajúci“ a „prehnaný“ , ktorý vtedy zverejnil, a uviedol, že„nepredstavuje môj skutočný postoj“.

„Vždy som si bol vedomý týchto čísel a zostávajú relatívne stabilné… jeden z 10 000 [je zranený] ,“ povedal Lauterbach. „Niektorí hovoria, že je to veľa, a niektorí, že to nie je až tak veľa.“

Lauterbachove poznámky o vedľajších účinkoch vakcíny prišli po tom, ako nemecká televízna stanica odvysielala reportáž o niekoľkých Nemcoch, ktorí sa po očkovaní vážne zranili, vrátane 17-ročnej gymnastky, ktorá predtým súťažila na nemeckých majstrovstvách v gymnastike a krátko po podaní druhej dávky vakcíny BioNTech COVID-19 bola hospitalizovaná viac ako rok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmutované šváby sa premnožili v obľúbenej destinácii Slovákov

„Čo by ste povedali tým, ktorí boli poškodení očkovaním?“ pýta sa. Sievers sa opýtal Lauterbacha.

„To, čo sa týmto ľuďom stalo, je absolútne hrozné a každý jednotlivý prípad je príliš veľký,“ odpovedal Lauterbach. „Úprimne mi je týchto ľudí veľmi ľúto. Ide o ťažké zdravotné postihnutia a niektoré z nich budú trvalé.“

Steve Kirsch, výkonný riaditeľ Nadácie pre výskum bezpečnosti vakcín, s Lauterbachom nesúhlasil, ale keď porovnal jeho najnovšie vyhlásenie s jeho predchádzajúcimi komentármi týkajúcimi sa bezpečnosti a účinnosti vakcín COVID-19, pochválil ministra zdravotníctva za „pokrok“.

„Skutočná miera závažných nežiaducich reakcií je približne 100-krát vyššia ako údaje, ktoré uviedol Lauterbach – „blíži sa k 1 zo 100 dávok“ a „v prípade úmrtí k 1 z 1 000 dávok ,“ uviedol Kirsch na Twitteri

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Podľa oficiálnych údajov, ktoré v decembri 2022 zverejnil zdravotnícky regulačný orgán zaoberajúci sa vakcínami a biomedicínskym výskumom, Inštitút Paula Ehrlicha dostal do 31. októbra 2022 v Nemecku celkovo 333 492 individuálnych hlásení o podozreniach na nežiaduce reakcie na COVID-19 alebo vedľajšie účinky vakcíny.

„Počet hlásení jednotlivých prípadov za mesiac dosiahol vrchol v decembri 2021 a pokračoval až do leta,“ uvádza spolkový úrad, ktorý je podriadený nemeckému ministerstvu zdravotníctva.

Napriek týmto zisteniam sa na webovej stránke ministerstva zdravotníctva krajiny od 16. marca uvádza, že „moderné vakcíny sú bezpečné a nežiaduce účinky sa vyskytujú len v zriedkavých prípadoch“.

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *