Zbombardujeme každú krajinu, ktorá zadrží Putina, hlásia v ruskej televízii

Putin AP 18354412373547 2500 1200x710 1

Známy moderátor ruskej štátnej televízie v nedeľu vyzval na jadrový útok na každú krajinu, ktorá sa pokúsi zadržať ruského prezidenta Vladimira Putina v súvislosti so zatykačom vydaným Medzinárodným trestným súdom (ICC).

Vladimir Solovjov varoval počas nedávneho vysielania svojej relácie na štátnom kanáli Rossija 1 a povedal, že pokus o zadržanie ruského lídra by mal za následok „okamžitý jadrový úder“.

Solovjov sa vyjadril po piatkovom oznámení Medzinárodného trestného súdu, že na Putina vydal zatykač za vojnové zločiny. Vyšetrovatelia haagskeho súdu údajne pracovali na dôkazoch proti Putinovi viac ako rok, kým ICC zatykač vydal. Obviňuje Putina z toho, že je „údajne zodpovedný za vojnový zločin nezákonnej deportácie obyvateľstva (detí) a za vojnový zločin nezákonného presunu obyvateľstva (detí) z okupovaných oblastí Ukrajiny do Ruskej federácie“.

Okrem toho, že Solovjov moderuje na stanici Russia-1, vedie aj rozhlasovú reláciu na stanici, ktorú prevádzkuje Kremeľ.Minulý rok americké ministerstvo zahraničných vecí na svojej webovej stránke v zozname známych osobností zapojených do ruskej propagandy napísalo, že Solovjov „je možno najenergickejším propagandistom Kremľa v súčasnosti“.

Novinár BBC Francis Scarr v pondelok na Twitteri zverejnil preložené video, na ktorom Solovjov reaguje na zatykač.

Scarr poznamenal, že Solovjov sa priamo nezmienil o zatykači ICC na Putina. Ruský hostiteľ však spomenul Mariu Ľvovovú-Belovovú – ruskú komisárku pre práva detí, na ktorú ICC tiež vydal zatykač – predtým, ako varoval všetky krajiny, ktoré by sa mohli pokúsiť zadržať Putina.

Solovjov začal svoju tirádu odkazom na nedávne vyhlásenie nemeckého ministra spravodlivosti Marca Buschmanna o zatykači ICC. „Nemecko bude povinné zatknúť prezidenta Putina, ak vstúpi na nemecké územie, a odovzdať ho ICC,“ povedal Buschmann pre nemecké noviny Bild am Sonntag.

„Všeobecne platí, že akákoľvek štruktúra alebo krajina, ktorá si dovolí – ako ten nemecký šmejd, minister spravodlivosti – čo to je?“, povedal Solovjov podľa prekladu Scarra počas svojho vystúpenia v rozhlase. „Povedať, že sa pokúsia implementovať [rozhodnutie]…. Lenaby vedeli, že akýkoľvek pokus o jeho implementáciu je vyhlásením vojny!“

Solovjov pokračoval: „A vyzýva na okamžitý jadrový úder na túto krajinu! Okamžite! To znamená, že akýkoľvek pokus o to, ísť proti vôli ruského ľudu, ktorý sa vyjadril veľmi jasne, musí mať za následok raketový úder!“

Televízna moderátorka potom vyslovila ďalšiu hrozbu na adresu Buschmanna, ktorého meno však neuviedla.

„A ten idiot, minister spravodlivosti, sa musí zoznámiť s raketami Sarmat,“ povedal Solovjov s odkazom na ruské medzikontinentálne balistické rakety, ktoré sú schopné niesť viac ako tucet jadrových hlavíc.

„Každý z tých degenerátov, ktorí považujú za legitímne to, čo urobili, by mal niesť zodpovednosť!“ povedal.

Newsweek oslovil e-mailom nemecké spolkové ministerstvo spravodlivosti so žiadosťou o komentár a e-mailom požiadal o komentár aj ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *