Nenabíjajte takto váš mobil. Trvá to zbytočne dlho a ničí batériu

nabijanie telefonu

Nezaspíte, kým nezapojíte telefón do nabíjačky? Toto je jedna z mnohých chýb, ktoré robíme pri nabíjaní smartfónu. Ako nabíjať telefón, aby vám batéria vydržala dlhšie? Naučte sa niekoľko jednoduchých pravidiel.

Nabíjanie telefónu je jednou z tých všedných úloh, ktoré by nemali spôsobovať žiadne problémy. Stačí, ak zariadenie pripojíte k nabíjačke, a o hodinu neskôr je už smartfón nabitý. Ukazuje sa, že väčšina z nás robí pri nabíjaní telefónu množstvo chýb, ktoré negatívne ovplyvňujú výdrž batérie.

Trvá nabíjanie batérie vášho telefónu dlho? Alebo sa zariadenie vybije už po niekoľkých hodinách? Vysvetlíme vám, ako nabíjať telefón, aby ste si nezničili batériu. Dodržiavaním týchto niekoľkých jednoduchých rád sa vyhnete zbytočnej výmene telefónu.

Ako nabíjať telefón, aby ste predĺžili životnosť batérie?

Smartfóny ovládli svet. Používa ich až 49 percent obyvateľov Zeme. Tieto zariadenia nahradili notebooky, fotoaparáty alebo platobné karty. Je ťažké predstaviť si život bez nich. Majú však jednu malú nevýhodu – na svoju prevádzku potrebujú pravidelné nabíjanie. Väčšina z nás pri tom robí množstvo chýb, ktoré majú negatívny vplyv na výdrž batérie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prebuďte črevá, naštartujte metabolizmus, zastavte proces starnutia. Začnite jesť toto

Zapájate telefón v okamihu, keď je úplne vybitý? Ide o častú chybu, ktorá vedie k poškodeniu batérie. Takto nabíjaný smartfón sa vybíja rýchlejšie a jeho nabíjanie trvá dlhšie. Kedy telefón zapojiť do zásuvky? Keď je batéria nabitá na 20 %. Nebojte sa často „nabíjať“ o ďalších približne desať percent – takto predĺžite životnosť batérie.

Patríte k ľuďom, ktorí telefón pripájajú na nabíjanie tesne pred spaním? To je to najhoršie, čo môžete batérii urobiť. Prečo? Dlhé nabíjanie vedie k prehriatiu batérie a prehriata batéria sa oveľa rýchlejšie opotrebuje a skôr vybije. Ak chcete, aby batéria telefónu vydržala dlhšie, vyhnite sa celonočnému nabíjaniu. Nezabudnite telefón položiť na rovný a chladný povrch, aby ste zabránili možnému prehriatiu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po tejto živine sa paradajky rozrastú ako šialené. Potrebnú ingredienciu máte v kuchyni

Smartfón sa dlho nabíja? Môže za to znečistený port USB

Väčšina telefónov má port USB. Väčšina nabíjačiek typu „C“ sa na ne hodí. Ide o najbežnejší typ kábla. Ukazuje sa, že táto univerzálnosť môže mať vážne následky. Smartfóny by sa mali pripájať k originálnym nabíjačkám, pretože tie sú najlepšie prispôsobené parametrom zariadenia. Ak nemáte originálnu nabíjačku, uistite sa, že káble sú kvalitné. Nabíjanie pomocou lacných káblov je neefektívne, čo ovplyvňuje výkon batérie.

Váš smartfón sa „nechytá“ nabíjačky? S najväčšou pravdepodobnosťou došlo k upchatiu portu USB. Vstup je potrebné pravidelne čistiť. Stačí použiť jemnú ihlu a vytiahnuť nečistoty a nabíjanie už nebude problém. Dodržiavaním týchto niekoľkých jednoduchých pravidiel vám batéria vydrží oveľa dlhšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *