Neodkladajte si kufor na hotelovú posteľ. Po návrate domov vás môže čakať nepríjemné prekvapenie

j shim 6dFW8PJwt0s unsplash

Mnohí z nás si zvykli položiť kufor na posteľ hneď po príchode do hotela a začať vybaľovať. Ako sa ukazuje, toto správanie je veľkou chybou. Kufor by nikdy nemal byť na posteli. Prečo? Odpoveď nie je taká zrejmá, ako by sa mohlo zdať, píše Gazeta

Nikdy nedávajte kufor na hotelovú posteľ. Hoci sa toto konanie zdá byť úplne prirodzené, môže mať značné následky. Prečo je lepšie sa jej vyhnúť? Odpoveď vás možno prekvapí.

Neodkladajte kufor na posteľ. V stávke je naše zdravie

Pre mnohých ľudí je položenie kufra na posteľ pri balení alebo vybaľovaní jednoducho zvykom. Bohužiaľ, táto tendencia môže mať zlý vplyv na naše zdravie. Predovšetkým ide o okom neviditeľné zárodky. Hoci sa môže zdať, že kufor je čistý, je dôležité si uvedomiť, že ste ho ťahali po špinavej podlahe letiska alebo ste ho našli na dopravníkovom páse s inými balíkmi. Tým, že ju položíme na posteľ, priamo prenášame baktérie, ktoré sa na nej nazbierali, na posteľnú bielizeň.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hubku na riad hoďte do prania s oblečením. Efekt je úžasný

Ďalším dôvodom, prečo neodkladať kufor na posteľ, sú posteľné štrkáče. Zvyčajne stačí chvíľka nepozornosti, aby sa škodcovia dostali z postele do nášho kufra. Pritom ich nevedomky prenesieme späť do svojho domova. Hmyz sa dokáže veľmi dobre prispôsobiť náročným podmienkam, takže bez väčšej námahy prežije aj niekoľkohodinovú cestu lietadlom alebo autom. Kam teda umiestniť svoj kufor, aby ste sa pred nimi ochránili?

Kam si v hoteli uložiť kufor? Toto miesto vás prekvapí

Pri vybaľovaní sa vyhnite tomu, aby ste kufor položili na posteľ, pohovku, kreslá alebo iný čalúnený nábytok. Namiesto toho ho jednoducho otvorte na podlahe. Keď z neho vyberiete všetky svoje veci, odneste ho do… kúpeľňu. Práve tu nájdete najbezpečnejšie miesto, kde môžete počas dovolenky uschovať prázdnu batožinu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

Ak je v hotelovej kúpeľni vaňa, kufor do nej vložte bez väčšieho odporu. Takto sa najlepšie ochránite pred tým, aby ste si so sebou vzali neželaných škodcov. Ďalším dobrým riešením je umiestniť batožinu na policu v šatníku. Predtým, ako tam batožinu umiestnite, zabaľte ju do igelitu. Týmto spôsobom zablokujete všetky možné cesty, ktorými by sa hmyz mohol dostať do vnútra kufra .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *