Takto to robia v zahraničí po príchode z dovolenky domov, aby mali úplný pokoj

family 1111818 1920

Návrat z dovolenky môže byť často tvrdým stretom s realitou. Prázdna chladnička, hromady špinavého oblečenia vybaleného z kufrov a navyše musíte ísť na druhý deň do práce… Pritom už len dobrá príprava na cestu vám môže uľahčiť návrat z dovolenky. Tu je niekoľko šikovných patentov, ktoré sa oplatí použiť, uvádza Genialne

Príprava na dovolenku zvyčajne zahŕňa nákup základných vecí a ich zbalenie do kufrov. Milovníci rastlín sa snažia zabezpečiť, aby mali počas svojej neprítomnosti prístup k vode, a tí obozretní používajú trik s mincou v mrazničke, aby vedeli, či sa mrazené potraviny pokazili. Vo väčšine prípadov sa tým prípravy končia, takže po návrate je ťažké popasovať sa s praním, nakupovaním a všeobecným poprázdninovým chaosom. Pritom dobré plánovanie môže výrazne uľahčiť pokojný návrat z dovolenky.

Ako pripravujete svoj domov pred odchodom?

Agnieszka, ktorá vedie účet @prostaorganizacja, sa na Instagrame podelila o svoje patenty na pokojný návrat po dovolenke. Podľa jej názoru sa oplatí dodržiavať jasne stanovený plán. Základom je správne si naplánovať cestu. Influencerka radí nevracať sa domov v posledný deň dovolenky, ale nechať si jeden deň na pokojné usporiadanie poprázdninového neporiadku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nechávate v dreze špinavý riad? Toto vám to robí v dome

Takto nebudete musieť vybaľovať, prať a pripravovať sa do práce podľa šialeného harmonogramu. Užitočné bude mať aj niekoľko šikovných organizačných trikov, ktoré vám skrátia zoznam úloh po dovolenke.

Ako sa postaráte o jedlo po návrate z dovolenky?

Ešte pred odchodom by ste sa mali postarať o malú zásobu potravín, ktoré použijete na večeru po návrate a raňajky na druhý deň. Takto si nebudete musieť robiť starosti s nákupmi hneď po návrate domov. Agnieszka prezradila, že si vždy zamrazí chlieb a v chladničke si necháva aj kartón mlieka a vajíčok, aby mala po dovolenke po ruke to najnutnejšie.

Dobrý nápad je myslieť aj na nejaké mrazené jedlá na večeru (napríklad knedle alebo fašírky). Takto budete môcť nakupovať až na druhý deň po návrate, v popoludňajších hodinách.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slamku vložte do vrecúška s chlebom. Toto ste mali vedieť skôr

Čo robiť po návrate z dovolenky?

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť po návrate domov, je prejsť sa po dome a skontrolovať, či sa počas vašej neprítomnosti nič nepokazilo. Ak nejaké zariadenie prestalo fungovať, najlepšie je ihneď zavolať odborníka a pustiť sa do jeho opravy. Správca účtu @prostaorganisation vám tiež radí, aby ste si čo najskôr vybalili kufre, roztriedili oblečenie a pustili sa do prania (samozrejme, ak ste nezistili poruchu práčky, čo nikomu neprajeme).

Čím skôr sa do toho pustíte, tým lepšie. Agnes tiež navrhuje, aby ste večer po návrate strávili prezeraním a usporiadaním fotografií z dovolenky. Ak to neurobíte hneď, môže sa stať, že budete otáľať celé týždne alebo dokonca mesiace. Večer s fotografiami je tiež dobrý spôsob, ako si predĺžiť dovolenkovú náladu a načerpať nové sily pred návratom do práce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *