Neuveríte, čo ide urobiť Putin k Bidenovým 80. narodeninám

putin sankcie

Americký prezident Joe Biden bude mať 80 rokov a určite sa mu väčšina sveta chystá vrúcne gratulovať k tomuto vysokému veku. Urobí tak aj ruský prezident Vladimir Putin?

Medzi Putinom a Bidenom je obrovské napätie a Biden sa odmietol stretnúť s ruským prezidentom aj na summite G20, na ktorý nakoniec Putin neprišiel.

Putin sa nechystá Bidenovi ani gratulovať „Nie, ak sa nemýlim, nič také sa neplánuje,“ povedal Peskov hovorca Putinov hovorca.

Biden bude mať 20.novembra 2022 80 rokov a negratuloval ani Putinovi, ktorý mal 70 rokov 7.októbra 2022.

Taliansko a Čína sa zhodli na potrebe diplomacie na ukončenie vojny na Ukrajine

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Talianska premiérka Giorgia Meloniová sa na summite G20 v Indonézii zhodla s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom na tom, že je potrebné vynaložiť všetko diplomatické úsilie na ukončenie vojny na Ukrajine. S odkazom na kanceláriu predsedníčka talianskej vlády o tom informuje agentúra Reuters.

Obaja lídri sa na summite na Bali „zhodli, že je potrebné podporiť všetky diplomatické iniciatívy, aby bol konflikt ukončený a nedošlo k jeho eskalácii,“ uvádza sa vo vyhlásení talianskej vlády.

Meloniová podľa vyhlásenia tiež Siovi oznámila, že Taliansko chce zvýšiť export do Číny a zdôraznilo potrebu oživiť dialóg medzi EÚ a Čínou, a to vrátane otázok týkajúcich sa dodržiavania ľudských práv. Podľa vyhlásenia tiež prijala pozvanie do Pekingu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Maďarský minister: Ropovodom Družba do Maďarska znovu prúdi ruská ropa

Ropovodom Družba do Maďarska znovu prúdi ruská ropa. Povedal to dnes maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó. Potrubie ale po odstávke funguje zatiaľ so zníženým tlakom. Družba privádza ruskú ropu cez Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do Českej republiky, kvôli raketovému útoku ale bola na ukrajinskom území od utorkového večera mimo prevádzky.

Zariadenie bolo odstavené z prevádzky kvôli zásahu transformátora, ktorý je pre fungovanie ropovodu nevyhnutný. Podľa Ukrajincov zasiahla transformátor ruská raketa, samotné potrubie poškodené nebolo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *