Nevadí, že nemáte umývačku riadu. Tabletu dajte do umývadla a uvidíte zázrak

Untitled 3 1

Upchatý drez je veľký problém, pretože vám bráni v normálnom používaní kuchyne. Nemusíte však hneď volať inštalatéra. Vysvetlíme vám, ako si ho môžete uvoľniť sami.

Zvyšky jedla a mastnota nahromadené v odtoku môžu úplne upchať potrubie, čo následne môže viesť k upchatiu drezu. Skôr ako siahnete po obľúbenom odplachovači alebo zavoláte odborníka, určite vyskúšajte niektorý z domácich prostriedkov. Ušetríte si tak veľa času, nervov a peňazí.

Nedá vám upchatý drez spať? Takto problém vyriešite

Krtko je obľúbený čistič potrubia. Je založený na veľmi silných, dokonca toxických látkach, ktoré pri kontakte s vodou chemicky reagujú a zotrie zvyšky, ktoré sa dostali do odtoku. Hoci ide o veľmi účinné riešenie, inštalatéri sú toho názoru, že môže narobiť viac škody ako úžitku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Všimli ste si biele vlákna v paradajke? Povieme vám, či ju môžete jesť

Čistič odtoku sa nemôže používať na hliníkové vodovodné potrubie, pretože látky, ktoré obsahuje, môžu poškodiť potrubia v celej stúpačke. Bohužiaľ, v takejto situácii nesiete zodpovednosť za spôsobené škody. Namiesto krtka použite niečo, čo už pravdepodobne máte doma.

Ide o tablety do umývačky riadu. V ich zložení nájdete silné chemické látky, ako je jedlá sóda alebo kyselina citrónová, ktoré dokážu rozpúšťať zvyšky jedla alebo mastnotu. Ako si pomocou tabliet do umývačky riadu uvoľníte drez? Je to veľmi jednoduché.

Tabletu vložte do odtoku a potom ju zalejte litrom vriacej vody. Počkajte 10 minút, po uplynutí tejto doby zavrite kohútik a do odtoku nalejte studenú vodu. Tá by mala bez problémov pretekať.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na vrásky a nespavosť. Tento nálev je vynikajúci na upokojenie a omladenie

Domáce prostriedky na upchatý odtok

Nemáte doma tablety do umývačky riadu? To vôbec nie je problém. Namiesto tabliet môžete použiť jedlú sódu alebo liehový ocot, alebo najlepšie obe zložky naraz. Ako na to? Do odtoku nasypte dva balíčky jedlej sódy a nalejte doň dva poháre horúceho octu. Voda začne bublať a po chvíli budete počuť charakteristický bublavý zvuk.

Počkajte štvrť hodiny a po 15 minútach nalejte do odtoku liter vriacej vody. Jedlá sóda a ocot vstúpia do chemickej reakcie. Spoločne rozpustia všetky nečistoty vrátane mastnoty. Okrem toho vriaca voda len zosilní účinok oboch zložiek. Nemusíte sa obávať inštalácie, pretože sóda aj ocot nijako nepoškodia potrubie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *