Hoďte guličky z alobalu do umývadla a ušetrite vodu a peniaze

alobal

Hliníkovú fóliu (alobal) zvyčajne používame v kuchyni, konkrétne na balenie potravín alebo zakrývanie riadu. Nie každý však vie, že skrýva mnoho ďalších zaujímavých a život zachraňujúcich využití. Čo sa stane, keď ho stočíte do klbka a hodíte do umývačky riadu?

Hliníková fólia je výrobok, ktorý má doma takmer každý. Uľahčuje varenie a skladovanie potravín, je lacná a ľahko dostupná. Okrem toho ju môžete použiť na čistenie alebo osobnú starostlivosť. Ako sa s ňou pracuje v umývačke riadu?

Šikovný trik na vždy čistý príbor z umývačky riadu. Čo je to?

Asi každému z nás sa stalo, že po vybratí príboru z umývačky riadu na ňom zostali zvyšky jedla alebo nevzhľadné zvyšky. V takom prípade ste ich museli buď ručne vydrhnúť, alebo spustiť program znova a dúfať, že tentoraz všetko presvitá. Namiesto plytvania časom, vodou a energiou vám ponúkame šikovný trik, ktorý tento problém vyrieši raz a navždy. Všetko, čo potrebujete, je kúsok fólie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Osviežuje v horúčavách a upokojuje telo. Doma ho pijeme po litroch

Zrolujte ho do guľôčky a hoďte do umývačky riadu. Na špinavý príbor zabudnete

Guľôčka z hliníkovej fólie v umývačke riadu je triviálny a lacný spôsob, ktorý vám pomôže vyriešiť úporný problém s nečistým príborom. S jeho pomocou z nich zmiznú všetky škvrny, zaschnuté zvyšky jedla alebo iné nečistoty. Stačí, ak pred zapnutím umývačky vložíte do koša na príbory kúsok hliníkovej fólie a potom spustíte umývačku ako zvyčajne. Po vybratí budú vaše vidličky, lyžice a nože žiarivo čisté.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chcete mať bohatú úrodu cibule? Naučte sa spôsob od starého záhradkára

Neobvyklé použitie hliníkovej fólie. Kohútiky sa budú lesknúť čistotou

Toto nie je jediné zaujímavé využitie hliníkovej fólie v domácnosti. Okrem toho ho môžete použiť aj na čistenie kohútikov v kúpeľni a kuchyni, na ktorých sa usadil vodný kameň. Stačí ho zrolovať do guľôčky, jemne navlhčiť vodou a znečistené plochy jemne, ale dôkladne pretrieť. Už za chvíľu po nevzhľadných škvrnách nebude ani stopy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *