• 1 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Dajte toto korenie do pohárov s hubami a mole sa už neukážu

Dajte toto korenie do pohárov s hubami a mole sa už neukážu

Nechcete predsa, aby sa v sušených hubách, ktoré ste si pripravili na túto zimu, zahniezdili mole? Aby ste tomu zabránili, vložte do nádoby sušené bylinky, ktoré dokážu odohnať neželaných obyvateľov.

Potravinové mole sú častým problémom v poľských domácnostiach. Stačí, aby si jeden jedinec priniesol z obchodu, a kuchynské korenie, cestoviny alebo práve sušené huby sú okamžite zamorené. Zbaviť sa tohto hmyzu je náročné, ale existujú niektoré výrobky, ktoré mole neznášajú a veľmi rýchlo utečú, ak zacítia niečo nežiaduce. Určite si pozrite, ako ich vyplašiť z kuchyne.

Ako zistíme, či sa v našej kuchyni nachádzajú mole?

Mol je inak známy ako potravinový mol, ktorý napáda múku, suché cestoviny, orechy a iné organické produkty z našej kuchyne. Samička kladie až 200 vajíčok, z ktorých sa po 3 – 4 dňoch vyliahnu larvy a po mesiaci sú z nich dospelé jedince.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Lepiacu pásku dajte na metlu a nikdy ste nič lepši nevideli

Kým ich do posledného nevyhubíme, invázia bude pokračovať ďalej a ďalej. Mole sú hmyzom s trochu spomalenými reflexmi, takže ak uvidíte mušku, ktorá lieta dosť nepravidelne a dá sa ľahko chytiť, vedzte, že vo vašej kuchyni sa s najväčšou pravdepodobnosťou vyvíja kolónia škodcov. V skriniach si môžete všimnúť priehľadné kokóny, v ktorých larvy metamorfujú na motýľa. Najlepšie sa ich mechanicky zbavíte tak, že poličky utriete a pokropíte octom, ktorý úprimne neznášajú.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Citrón zalejte octom a vytvoríte si domáci zázrak

Mole v sušených hubách – ako výrobok ochrániť?

Hoci je ocot účinný, ťažko si predstaviť situácie, keď ním pokropíte huby, ktoré preniknú do ich štruktúry a zabijú všetku arómu. Namiesto kyslého octu vložte do nádoby niekoľko bobkových listov, ktoré síce vôňu neutlmia, ale mole zaženú tam, kde rastie korenie.

Stačia dva na jednu nádobu a hmyz sa do nej nedostane. Je zvláštne, že éterické oleje vyvolávajú u molí paniku a strach. A z vedeckého hľadiska im nedokážu ublížiť. Lístky je potrebné každý týždeň vymeniť, pretože stratia svoju charakteristickú vôňu a už nebudú také účinné a mole sa v okamihu vrátia do našej skrinky.

Podobné články

Rakúšania si toto dávajú do skríň, aby im mole nepoškodili oblečenie

Rakúšania si toto dávajú do skríň,…

Potravinové mole sa často usídľujú v…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *