• 1 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Zaveste toto v kuchyni a vinné mušky sa už u vás neukážu

Zaveste toto v kuchyni a vinné mušky sa už u vás neukážu

Vinné mušky sú pravidelnými návštevníkmi našich kuchýň, najmä ak ide o sezónne ovocie. Títo malí škodcovia vás môžu privádzať do šialenstva a zbaviť sa ich hraničí so zázrakom, ale nie je to nemožné. Stačí zavesiť plátenné vrecko a jeho obsah ich účinne odradí.

Nezáleží na tom, kde žijete, či jete veľa ovocia alebo málo – ovocné mušky sa vo vašej kuchyni objavia vždy. Sladká vôňa ich priťahuje ako magnet, a preto môžete v lete na ovocí vidieť celé hordy hmyzu. Ako s nimi bojujete?

Prečo je v dome toľko múch?

Túto otázku si možno kladiete vo chvíli, keď máte v oknách zavesenú sieťku proti komárom a dom je stále plný drobného hmyzu. Nuž, najčastejšie ich prinášame s potravinami, už jedna samička je schopná naklásť až 500 vajíčok, z ktorých sa na druhý deň vyliahnu malé mušky, ktoré žijú až 40 dní! Namiesto toho, aby ste ich zabíjali, spôsobte, že sa im samotným nebude chcieť zostať vo vašej domácnosti. Pomôžu vám pachy, ktoré ovocné mušky neznášajú.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uvarte alobal vo vriacej vode. Pozrite sa, čo to všetko dokáže vyriešiť

Pred prípravou repelentu sa však uistite, že v budúcnosti nemáte na očiach ovocie a zeleninu. Zabránite tak tomu, aby sa k nim muchy mali šancu dostať. Okrem toho nenechávajte v dreze riad so zvyškami jedla a utierajte škvrny od džúsov – to všetko priláka hmyz do vnútra vašej domácnosti.

Ovocný hmyz v kuchyni bude odpudzovať tento výrobok

Jednou z vôní, ktorú vinné mušky neznášajú, je klinček. Vôňa tohto korenia ich účinne odpudzuje. Stačí naplniť malé vrecúško hrsťou výrobku a potom ho zavesiť na skrinku v blízkosti ovocia a zeleniny. Náplň by sa mala meniť každých niekoľko dní, pretože rýchlo vyprchá a v podstate ide o to, aby bola vôňa čo najsilnejšia. Týmto trikom znížite počet drobného hmyzu na minimum. Klinčeky, ktoré stratili svoju vôňu, sa stále dajú použiť na iné účely, napríklad do marinády alebo ako prísada do jablkového kompótu. Neoplatí sa nimi plytvať, pretože majú v sebe skrytú silu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Červené škvrny na kuracom mäsa by ste nemali ignorovať. Znamená to toto

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *