• 1 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Hoďte toto do práčky a vyjde z nej špina, ktorá sa hromadila roky. Vaše oblečenie už bude vždy voňať

Hoďte toto do práčky a vyjde z nej špina, ktorá sa hromadila roky. Vaše oblečenie už bude vždy voňať

V domácnosti azda neexistuje dôležitejší spotrebič ako práčka. Moderný človek sa bez nej jednoducho nezaobíde. Dnes si ani neuvedomujeme, koľko nám ušetrí práce a aké možnosti nám dáva. Ak si to však raz za čas pripomenieme, pravdepodobne nám potom nebude vadiť, keď sa o ňu budeme riadne starať.

Nezabúdajte na dôležité miesta

Prekvapivo veľa ľudí dnes ignoruje správnu starostlivosť o práčku, ktorá je kľúčová na to, aby fungovala tak, ako to zamýšľal jej výrobca a ako to všetci očakávame. Mnoho ľudí si myslí, že moderné práčky zvládnu všetko samy, vrátane samotného čistenia. Nie je to však celkom tak. Ak sa o práčku raz za čas nepostaráte, budete sa musieť zmieriť s tým, že sa zašpiní, a to sa prenesie na vaše oblečenie, aj keď to po vypraní nemusí byť vidieť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Farmár prezradil, čo hneď urobiť s vajíčkami, keď ich donesiete domov. To by vás nenapadlo

Práčku musíte pravidelne čistiť a postačí vám na to obyčajná špongia alebo handrička s miskou vody, v ktorej by sa mal rozpustiť prací prostriedok. Kľúčové je vyčistiť tesnenia vo vnútri práčky. Nezabudnite vybrať zásobníky, do ktorých ste vložili prací prostriedok a zmäkčovadlo. Tie vyperte samostatne v umývadle.

Ak sa vám do zásobníkov nepodarí dostať ruku s handričkou, neodkladajte to s tým, že to jednoducho nejde. Jednoducho si vezmite zubnú kefku a pomocou nej sa dostaňte do všetkých možných miest. Pravdou je, že tieto nádoby sú náchylné na zachytávanie usadenín, ktoré potom bránia ich správnemu fungovaniu. Počas čistenia rôznych častí práčky sa uistite, že sa riadne staráte aj o filter.

Jednoduchá metóda

Jednou z vecí, na ktorú sa často zabúda, je čistenie dvierok práčky. Tie sú často veľmi členité a majú tendenciu zachytávať najrôznejšie nečistoty, ktoré zostávajú v práčke a dostávajú sa do kontaktu s vašim oblečením. Naozaj nechcete, aby ste sa pri praní zašpinili.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Táto strana strúhadla sa nepoužíva a pri tom je to najväčší pomocník

Čistenie vnútra práčky môže byť komplikované, ak sa budete riadiť pokynmi výrobcov týchto spotrebičov. Existuje však jednoduchý spôsob, ktorý túto prácu urobí za vás. Vhoďte do práčky aspoň jednu, ale radšej dve tablety do umývačky riadu. Potom musíte aktivovať umývací program, ktorý by mal ísť aspoň na šesťdesiat stupňov. Program by mal byť aktivovaný približne hodinu, aby sa tablety v umývačke riadne „vyčistili“.

Skvelé je, že táto metóda skutočne dostane z práčky aj veľmi odolné nečistoty, takže ich nebudete mať v bubne a iných častiach spotrebiča. Práčka bude tiež krásne voňať a možno zistíte, že jednoducho lepšie perie.

Podobné články

Pridajte do prania kocky tohto a už nebudete potrebovať žehličku

Pridajte do prania kocky tohto a…

Pranie bielizne je pre mnohých skutočnou…
Dajte kocky ľadu do práčky a začnite prať. Je to najlepší trik

Dajte kocky ľadu do práčky a…

Pranie nepatrí medzi obľúbené činnosti mnohých…
Ľudia začali dávať bobkový list do prania. Začnete to robiť aj vy

Ľudia začali dávať bobkový list do…

Hoci bobkové listy zvyčajne používame v…
Robte toto s práčkou keď idete prať a ročne môžete ušetriť 200€ na elektrine

Robte toto s práčkou keď idete…

V dnešnej dobe neustáleho zvyšovania cien…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *