Nevylievajte ju do umývadla, ale vylejte ju na burinu. Zbavíte sa jej zadarmo

burina 2

Ak máte záhradu, burina vám nie je cudzia. Zbaviť sa ich môže byť nepríjemné, najmä keď sa vytrvalo vracajú. Preto máme pre vás domáci prostriedok na burinu, ktorý vás jej nadobro zbaví.

Možno budete prekvapení, keď sa dozviete, že na burinu je skvelým liekom aj trochu kuchynskej vody. Poradíme vám, ako ju použiť, aby sa prestali objavovať vo vašej záhrade alebo na dlažbe. Vďaka tomuto triku nadobro zabudnete na žieravé chemikálie!

Ako sa zbaviť buriny?

Hoci niektoré buriny môžu byť užitočné, napríklad mliečnik – nepatria medzi obľúbené rastliny. Sú dosť nepríjemné, pretože sa objavujú na udržiavaných trávnikoch alebo v prasklinách dlažobných kociek. Ich vytrhávanie nemá zmysel a je dosť namáhavé. Preto sa často pristupuje k chemickým prostriedkom. Tie však nie sú neutrálne voči dlažbe a trávniku. Odporúčame používať domáce prostriedky na burinu – sú nielen lacnejšou alternatívou, ale aj oveľa šetrnejšou ako chemikálie z obchodu. Čo použiť na burinu?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Namáčajte si nohy raz do týždňa do octu a toto sa stane

Domáci prostriedok na burinu

Nie je nič lepšie ako prírodné riešenia. Svojím účinkom sú porovnateľné – ak nie lepšie – ako chemické látky. Ich výhodou je, že sú neškodné pre rastliny, takže sa nemusíme obávať o naše plodiny. Preto má zmysel používať vodu zo zemiakov, ktorá zostane po ich uvarení.

Nemusíte používať vychladnutú vodu – najlepšie sa osvedčí vriaca voda. Jej vysoká teplota totiž spáli burinu a škrob, ktorý obsahuje, zabrzdí jej rast. Pri použití tejto metódy však dávajte pozor, aby ste nepoškodili trávnik alebo kvety – vodu aplikujte lokálne, aby ste ju nerozstrekovali po okolí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci ho pijú vo veľkom, no experti varujú. Toto mlieko vám nerobí dobre!

Používajte aj ocot a soľ!

Odporúčame vám tiež použiť odvar zo soli a octu v pomere 1:2 s kvapkou prostriedku na riad. Táto zmes „spáli“ burinu až ku koreňom. Musí sa však aplikovať priamo na ne, aby ste nepoškodili ostatné rastliny. Ak sa ich chcete zbaviť z príjazdovej cesty alebo terasy – najlepšie je zmes nasypať a nechať pôsobiť 15-30 minút a potom povrch vydrhnúť. Bude fungovať aj na mach. Buďte však opatrní – urobte skúšku na malom kúsku, aby ste zistili, či nezmení farbu dlažby alebo betónového podkladu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *