Niečo sa chystá? Americkým senátorom rozdali satelitné telefóny pre prípad núdzovej komunikácie

satelitny telefon

Viac ako 50 senátorov dostalo satelitné telefóny na núdzovú komunikáciu v súvislosti s rastúcimi obavami z bezpečnostných rizík pre členov Kongresu, uviedli pre CBS News ľudia oboznámení s týmito opatreniami.

Zariadenia sú súčasťou série nových bezpečnostných opatrení, ktoré senátorom ponúkol seržant Senátu, ktorý nastúpil do funkcie krátko po útoku na americký Kapitol 6. januára 2021.

Satelitná telefónna technológia bola ponúknutá všetkým 100 senátorom. Podľa CBS News najmenej 50 z nich prijalo telefóny, ktoré správcovia Senátu odporúčajú senátorom mať počas svojich ciest v tesnej blízkosti.

Vo výpovedi pred senátnym výborom pre rozpočtové prostriedky minulý mesiac seržantka Senátu Karen Gibsonová uviedla, že satelitná komunikácia sa nasadzuje „s cieľom poskytnúť redundantné a bezpečné prostriedky komunikácie počas rušivej udalosti“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Gibsonová uviedla, že telefóny sú poistkou v prípade mimoriadnej udalosti, ktorá „vyradí komunikáciu“ v niektorých častiach Ameriky. Z federálnych prostriedkov sa zaplatí satelitný vysielací čas potrebný na používanie telefónov.

V odporúčaní ministerstva pre vnútornú bezpečnosť sa uvádza, že satelitné telefóny sú nástrojom na reakciu a koordináciu vládnych služieb v prípade „človekom spôsobenej“ alebo prírodnej katastrofy, ktorá vyradí komunikáciu.

Gibson tiež otvoril „demonštračný priestor“ v suteréne Russellovej kancelárskej budovy Senátu, aby senátorom a zamestnancom ponúkol ukážku nových bezpečnostných vylepšení úradu domovského štátu. Demonštračná miestnosť obsahuje „tlačidlá nátlaku“, zariadenia na kontrolu pošty a bezpečnostné sklo, ktoré znižujú riziko útokov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Vo svojej aprílovej výpovedi pred senátnym výborom Gibsonová uviedla: „Náš tím zabezpečil počiatočné zlepšenie fyzickej bezpečnosti 31 kancelárií a v roku 2022 zlepšil existujúcu bezpečnosť 52 ďalších kancelárií. Udržiavanie bezpečnostných systémov v dobrom stave je prioritou a na podporu tohto úsilia náš tím v roku 2022 vykonal viac ako 622 servisných výjazdov na údržbu, opravu alebo testovanie a kontrolu systémov fyzickej bezpečnosti štátnych úradov.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *