Niečo sa deje? V USA varujú lekárov, aby si dávali pozor pred vírusom podobnému Ebole

covid 19 gca18dc30c 1920

Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) varuje zdravotníckych pracovníkov, aby si dávali pozor na príznaky vírusu Marburg podobného ebole v USA.

CDC vo štvrtok zverejnilo zdravotné odporúčanie s cieľom „zvýšiť povedomie o riziku importovaných prípadov v Spojených štátoch“ súvisiacich s vírusovou chorobou Marburg (MVD) po tom, ako boli potvrdené dve ohniská v Tanzánii a Rovníkovej Guinei.

„V súčasnosti je riziko MVD v Spojených štátoch nízke, ale lekári by si mali byť vedomí možnosti importovaných prípadov,“ uviedlo CDC.

CDC tiež uviedlo, že Marburg, ktorý má ohromujúcu 23 – 90 % úmrtnosť, sa môže ťažko diagnostikovať.

„Mnohé príznaky a symptómy MVD sú podobné iným infekčným ochoreniam (ako je malária alebo brušný týfus) alebo vírusovým hemoragickým horúčkam, ktoré môžu byť v danej oblasti endemické (ako je horúčka Lassa alebo ebola),“ uviedlo CDC. „Platí to najmä vtedy, ak sa vyskytne len jeden prípad.“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

MVD sa šíri skôr kontaktom s infikovanou krvou alebo telesnými tekutinami než prenosom vzduchom.

Svetová zdravotnícka organizácia varuje, že napriek obmedzenému spôsobu prenosu má vírus Marburg potenciál stať sa plnohodnotnou epidémiou.

Z Fox News:

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) tvrdí, že choroba má epidemický potenciál. Má vysokú úmrtnosť – z ôsmich prípadov, ktoré boli doteraz hlásené v Tanzánii, zomrelo päť pacientov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  V Chorvátsku sa do mora vôbec nedá ísť. Pozrite sa, čo sa stalo

Predstavitelia Rovníkovej Guiney ohlásili prvé ohnisko nákazy 13. februára, pričom bolo potvrdených 14 prípadov a 10 úmrtí. Tanzánijská vláda ohlásila vôbec prvé vypuknutie MVD 21. marca.

Medzi príznaky patrí bolesť hlavy, únava, náhla horúčka, nevysvetliteľné krvácanie a gastrointestinálne príznaky. Časté sú aj bolesti svalov a kĺbov a strata chuti do jedla.

Proti vírusu Marburg neexistuje vakcína schválená Úradom pre potraviny a liečivá, ale dá sa liečiť včasnou intenzívnou starostlivosťou a náhradou tekutín.

Bill Gates a Dr. Anthony Fauci nedávno varovali, že čoskoro môže udrieť oveľa smrteľnejšia pandémia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *