Niektoré rodiny na Slovensku dostanú 100€. Žiadať môžu o ďalších 160€

family gcc7781912 1920

Nízkopríjmové domácnosti, ktoré nedostali inflačnú pomoc vlani, budú mať nárok na jednorazovú dotáciu vo výške 100 eur. Toto opatrenie schválil kabinet premiéra Eduarda Hegera s pripomienkou v stredu (26. 4.), na základe novej novely nariadenia vlády SR z dielne ministerstva práce.

Podľa rezortu práce sa návrh týka domácností, ktorých priemerný mesačný príjem za posledných šesť mesiacov bol najviac 1,81-násobok životného minima, teda 424,30 eura, a ktorým sa vlani neposkytla inflačná pomoc.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ako často by ste mali chodiť na veľkú? Mali by ste spozornieť, ak sa deje toto

Žiadosti o jednorazovú dotáciu môžu tieto domácnosti podať už v máji a najneskôr do konca júla. Štátny rozpočet bude na tento účel vynaložených približne päť miliónov eur. Tento návrh obsahuje aj možnosť čiastočnej kompenzácie výdavkov na jedlo 515 školopovinným deťom.

Deti, ktoré sa nemôžu zúčastňovať na vyučovaní na základnej škole či v predprimárnom vzdelávaní a ktorým sa poskytuje sociálna služba v zariadení podmienenom odkázanosťou, budú môcť dostať jednorazovú dotáciu vo výške 160 eur na obedy a iné jedlo.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uvarte zemiaky bleskovo rýchlo. Trik sa stal hitom internetu

Žiadosť o dotáciu vo výške 160 eur treba doručiť do 15. septembra. Vzor tejto žiadosti sa zverejní na webovom sídle Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny do 15. augusta.

Toto opatrenie bude mať celkový vplyv na rozpočet verejnej správy vo výške viac ako 5,48 milióna eur a týka sa približne 50-tisíc domácností. Nové nariadenie bude účinné od začiatku mája.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *