Nikdy nenechávajte v noci otvorené dvere do spálne

ako zaspat

Dobrý spánok je zárukou úspešného dňa a o tom niet pochýb. Na to, aby ste sa dobre vyspali, nestačí len položiť hlavu na vankúš. Je nevyhnutné mať správne podmienky, ktoré sú priaznivé pre kvalitný nočný odpočinok. Stojí za to venovať pozornosť aj dverám do spálne – sú vo vašom prípade otvorené alebo zatvorené? Správna je len jedna možnosť.

Noc je pre naše telo časom regenerácie, a ak nám niečo narúša spánok, naznačuje to množstvo správania z našej strany. Objavujú sa tmavé kruhy pod očami, sme ospalí a podráždení. Ani šálka silnej kávy nám nedokáže zlepšiť náladu.

Pohodlie v spálni je posvätná vec. Okrem výberu postele, vankúšov alebo perín je tu aj otázka, či sú dvere spálne v noci otvorené alebo zatvorené.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Svetové celebrity prezradili, ako začali jesť aby schudli do vysnívaných postáv

Môžu byť otvorené dvere spálne nebezpečné?

Hoci to znie dosť nepravdepodobne, existuje šanca, že vás zatvorené dvere ochránia pred nebezpečenstvom. Ak v byte vznikne požiar, dvere sú dobrou bariérou proti prenikaniu plameňov. Ušetríte tak čas pri volaní príslušných záchranných zložiek.

Okrem toho, zatvorené dvere zabránia prechodu jedovatého dymu, ktorý vás môže udusiť. Vo vlastnom záujme a v záujme svojich blízkych nezabudnite vždy pred spaním zavrieť dvere v spálni. Rovnako nepríjemnou situáciou je, keď sa vo vašom dome pohybuje zlodej a od útočníka vás delia len zatvorené dvere. Ten si môže myslieť, že spíte, a začne skúmať celý dom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

Vtedy zavoláte políciu a riziko nešťastia sa automaticky znižuje.

Druhý dôležitý dôvod, prečo by ste mali zamykať dvere svojej izby

Predstavte si situáciu, keď práve upadáte do hlbokého spánku, až zrazu vaša chladnička zmení režim a začne hlasnejšie bzučať. Automaticky sa prebudíte, a to všetko kvôli zvuku, ktorý prichádza cez otvorené dvere priamo do vašej spálne.

To isté platí, ak sa v noci vráti člen rodiny a pri vyzliekaní v predsieni robí trochu hluk. Dvere zabránia prenikaniu zvuku a umožnia nám pokojne spať. Ak máte problém s neustálym prebúdzaním, môžu to byť zvuky z domu, ktoré rušia váš spánok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *