Novinár vyškolil Hegera: Prepáčte, ale vy čítate vôbec, čo podpisujete?

heger novinar

Mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS) vyzýva dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera, aby informoval o nových informáciách týkajúcich sa výstavby novej špičkovej nemocnice Rázsochy v Bratislave.

Podľa PS sa Heger dočasne poverený riadením rezortu zdravotníctva zaviazal k výstavbe nemocnice, no zároveň ju navrhuje vypustiť z plánu obnovy a odolnosti z pozície dočasne povereného riadením rezortu financií. PS tvrdí, že neschopnosť a prázdne sľuby vlády by mohli spôsobiť prepad stoviek miliónov z plánu obnovy.

Podpredseda mimoparlamentného Hlasu-SD Richard Raši v tejto súvislosti vyzval prezidentku, aby odvolala súčasnú vládu a nahradila ju vládou odborníkov. Hovorca premiéra Matej Neumann však reagoval, že pripomienka, na ktorú sa PS odvoláva, bola chybou úradníka uverejnená a premiér ju stiahol. Deklaroval, že stavba Rázsoch nebude zastavená a bude pokračovať podľa plánu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa vám postupne deje s mozgom, ak jete nezdravé potraviny

PS upozorňuje, že chaos medzi ministerstvami, ktoré má premiér Heger na starosti, nezaujíma ani zdravotnícky personál, ani pacientov a pacientky. Progresívne Slovensko preto vyzýva povereného premiéra, aby prijal zodpovednosť a prestal zavádzať verejnosť. Zároveň sa PS odvoláva na návrh zmeny plánu obnovy, ktorý bol zverejnený 24. marca a podľa ktorého ministerstvo financií navrhlo vyhodiť výstavbu nemocnice Rázsochy z plánu obnovy a presunúť prostriedky do technického vybavenia iných nemocníc. PS tiež tvrdí, že ministerstvo financií hovorí, že nová štátna nemocnica by nemala dostatok personálu vzhľadom na otvorenie súkromnej nemocnice Bory v Bratislave.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pridajte štipku do vody a premiešajte. Doplníte nedostatky a rehydratujete svoje telo

Medzičasom, podľa Richarda Rašiho, súčasní lídri krajiny nedokážu ani obstarať nové sanitky, a to napriek tomu, že majú k dispozícii potrebné finančné prostriedky.

One Reply to “Novinár vyškolil Hegera: Prepáčte, ale vy čítate vôbec, čo podpisujete?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *