Novinka na Slovensku. Z obchodu už len tak ľahko neodídete, ak nemáte toto

samoobsluzna pokladna

V snahe zvýšiť bezpečnosť a znížiť množstvo krádeží v obchodných reťazcoch na Slovensku dochádza k zavádzaniu nového systému brán pri samoobslužných pokladniach. Tento systém vyžaduje, aby zákazníci pred odchodom z obchodu naskenovali čiarový kód z pokladničného bločku, čo im umožní opustiť predajňu.

Portál tvnoviny.sk informuje, že Kaufland už takýto systém implementoval a Lidl sa pridal krátko na to.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jete len červenú časť melóna? Je to chyba, o veľa prichádzate

Teraz plánuje podobné opatrenia zaviesť aj Billa. „BILLA už pracuje na zavedení skenovania bločkov pri samoobslužných pokladniach (SCO) a postupne budú tieto brány aplikované do všetkých našich predajní,“ potvrdil hovorca BILLA, Marek Kravjar.

Tesco zatiaľ len zvažuje možnosť zavedenia takéhoto systému. „Zavedenie systému brán v samoobslužných zónach našich predajní je v súčasnosti predmetom diskusie, pričom zvažujeme možné riešenia,“ vysvetlila PR manažérka Tesca, Mária Zerzanová.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na európsky kontinent sa ženie veľká hrozba. Slovensko sa tomu nevyhne

Okrem toho sa v najbližších mesiacoch očakáva príchod samoobslužných predajní. Maloobchodná sieť COOP Jednota otvorí tento mesiac prvú takúto prevádzku a o podobných krokoch rozmýšľa aj Billa.

Tieto zmeny signalizujú posun smerom k viac automatizovaným a bezpečnostne orientovaným nákupným prostrediam, ktoré reagujú na rastúce obavy z krádeží v maloobchode.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *