Dajte kartón do koša na odpadky a vyriešte nechutný problém

kos

Vyhadzovanie odpadu určite nepatrí medzi najpríjemnejšie činnosti. Samotné miesto, kde máme doma odpadkové koše, pravdepodobne nevyvoláva pozitívne asociácie. Stojí za to to zmeniť.

Odpadkový kôš nemusí vyzerať a zapáchať. Stačí, ak použijete osvedčené a účinné triky, vďaka ktorým vám „manipulácia“ s odpadkovým košom v domácnosti nebude robiť ťažkosti.

Starajte sa o svoje odpadkové koše

Najväčšie nepríjemnosti pri triedení a likvidácii odpadu zvyčajne spôsobuje nepríjemný zápach vychádzajúci z odpadkových košov. Ako sa tomu dá predísť?

Základom je, samozrejme, pravidelné vyprázdňovanie košov, ale je toho viac. Po vyhodení odpadu sa oplatí nezabudnúť na dôkladné vyčistenie a vysušenie košov. V domácnosti umývame aj okolie odpadkového koša, čo je zvyčajne priestor pod umývadlom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tu je najviac baktérii v kuchyni. Nenapadlo by vás, kde sa ich chytáte

Po umytí odpadkových košov použime ďalšie dva osvedčené triky. Tie nám prezradila Klaudia Stachovská, ktorá sa o svoje tipy pre domácnosť delí na sociálnych sieťach. Na svojom profile s názvom klaudiaorganizuje na Instagrame ukázala, ako sa zbaviť nepríjemného zápachu z odpadkového koša.

Pridajte ho do odpadkového koša

Najprv je dobré hodiť do odpadkového koša vatu, ktorú vopred namočíte do esenciálneho oleja podľa vlastného výberu. Silná vôňa levandule, citrusov alebo eukalyptu zatieni nepríjemné pachy vychádzajúce z odpadkového koša.

Esenciálne oleje majú ešte jednu dôležitú výhodu – ich vôňa je nielen príjemná, ale odpudzuje aj všetky druhy hmyzu a mikroorganizmov vrátane roztočov a baktérií. To však nie je všetko, čo môžeme urobiť, aby sme sa zbavili nepríjemného problému s odpadkami v domácnosti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedna z najzdravších druhov zeleniny na svete. Slováci sa jej vyhýbajú

Umiestnite ho do koša

V odpadkoch nekončia len suché predmety, ale aj vlhké predmety, najmä zvyšky jedla alebo nádoby s potravinami. „Šťavy“ z odpadu sa zhromažďujú na dne odpadkového koša a v kombinácii s dierou vo vreci – nie je ťažké mať únik.

Takto zhromaždené tekutiny sa zdržiavajú v koši, vydávajú nepríjemný zápach a znečisťujú odpadkový kôš. Ako si s tým poradiť? Jednoducho umiestnite na dno koša kus kartónu. Uniknuté látky sa vsiaknu do lepenky, ktorá pohltí vlhkosť a zápach. Je to také jednoduché, že to treba vyskúšať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *