Novinka v iPhone míňa veľa baterky. Vypnite toto v nastaveniach a vydrží dlhšie

iphone bateka

Keď si kupujete iPhone, musíte mať na pamäti, že batéria nebude mať príliš dlhú životnosť. Ak sa k tomu pridá nový softvér, ktorý odoberá obrovské množstvo energie, percentá letia dole v okamihu. Ak chcete spotrebu batérie trochu znížiť, nezabudnite použiť nasledujúci trik. Vďaka nemu nebudete musieť všade chodiť s nabíjačkou.

Telefóny Apple sú skvelé, ale výdrž batérie nie je ich najsilnejšou stránkou. Preto potrebujete poznať šikovný trik, ako ušetriť energiu batérie. Stačí, ak niečo zmeníte v nastaveniach telefónu. Neveríte tomu? Vyskúšajte si to sami!

Aktualizácia, ktorá žerie energiu batérie

Odkedy boli naše telefóny aktualizované na systém iOS 17.1.1, väčšina používateľov začína pociťovať výrazný pokles stavu batérie. Telefóny fungujú na spustenej obrazovke len niekoľko hodín a podpora spoločnosti Apple má plnú schránku sťažností od používateľov. Ukazuje sa, že na to, aby sme sa vrátili do normálu, musíme zmeniť niektoré nastavenia v telefóne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite hladkať vaše paradajky v záhrade a ostanete prekvapení, čo sa stane

Lifehack pochádza z videa na portáli Tiktok a jeho autorom je @T_Sply. Podľa neho jedna zmena spôsobí, že telefón bude opäť fungovať niekoľko hodín na neobmedzený výkon. Všetko spočíva v tom, že otvoríte nastavenia telefónu a kliknete na položku „prístupnosť“ a potom na „veľkosť obrazovky a textu“.

V dolnej časti stránky by ste mali vidieť „znížiť biely bod“. Po kliknutí sa zobrazí posuvník, ktorý by ste mali posunúť na hodnotu 100 %. Tým sa zníži jas obrazovky a zníži sa aj spotreba batérie. Tento trik má, žiaľ, aj svoju nevýhodu, pretože počas slnečných dní môže byť obrazovka príliš tmavá. V noci však naše oči nebudú pri pohľade na obrazovku také unavené.

Ako ovplyvňuje modré svetlo náš spánok?

Existuje dôvod, prečo sa nám hovorí, aby sme pred spaním nepozerali televíziu alebo neprezerali internet. Modré svetlo, ktoré nám dopadá do očí, spôsobuje, že produkcia melatonínu je jednoducho narušená.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po plastových slamkách chce EÚ zakázať ďalšie veci, ktoré nám zľahčujú život

Keď ideme spať, môžeme sa cítiť unavení, ale spánok nepríde tak rýchlo, ako by sme chceli. Okrem toho sa ráno môžeme cítiť unavení, aj keď náš spánok trval správny počet hodín.

Ak máte už dlhšie problémy so zaspávaním, je nevyhnutné zmeniť spánkovú hygienu. Hodinu pred spaním odložte všetky elektronické zariadenia a začnite relaxovať. Môže to byť niekoľko strán knihy, kúpeľ alebo rozhovor s partnerom.

Je dobré sa upokojiť a nechať pôsobiť melatonín. Už po prvej noci pocítite výrazný rozdiel a keď sa to stane zvykom, budete spať celé noci bez budenia každých pár hodín a bez bolestivých rán.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *