Nový český prezident ukázal, za koho bude bojovať! Zelenský musel ostať veľmi šťastný

327580259 882147572863288 6666912696706458052 n 1

Petr Pavel uistil Ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského o trvalom záväzku Českej republiky k podpore Ukrajiny v telefonickej konverzácii v nedeľu. Pavel ďakoval Zelenskému za gratuláciu k jeho volebnému víťazstvu a pozvanie na návštevu Ukrajiny.

V telefonickej konverzácii, o ktorej informovalo Pavlovo vyjadrenie na sociálnej sieti, Zelenskyj poďakoval Pavlovi a obyvateľom ČR za ich neochvejnú podporu a pozval ich na návštevu Ukrajiny.

„Počas nášho dnešného telefonátu som ho (Zelenského) uistil, že sa Ukrajina môže i naďalej spoľahnúť na podporu Českej republiky.“

Armádny generál Petr Pavel získal víťazstvo v druhom kole prezidentských volieb v Českej republike 27. a 28. januára, keď porazil svojho protikandidáta Andreja Babiša s výsledkom 58,32 percenta hlasov. Zúčastnilo sa 70,25 percenta voličov.

Putin povedal, že ruská armáda musí zastaviť ukrajinské ostreľovanie ruských hraníc

Ruský prezident Vladimir Putin dnes nariadil ministerstvu obrany, aby zastavilo ukrajinské ostreľovanie ruských regiónov hraničiacich s Ukrajinou. Vyplýva to zo záznamu jeho prejavu na brífingu o obnove domov a zničenej infraštruktúry v pohraničných oblastiach. O ostreľovaní pravidelne informujú predstavitelia západoruských oblastí Belgorod, Brjansk alebo Kursk. Rusko pripisuje útoky ukrajinským silám, ale oficiálne sa k nim nehlásia a označuje ich za akt karmy v čase, keď Rusko vedie vojnu proti Ukrajine.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Lotyšsko zváži bojkot olympijských hier v roku 2024, ak sa na nich budú môcť zúčastniť športovci z Ruska

Lotyšsko, podobne ako Ukrajina, zváži bojkot olympijských hier 2024 v Paríži, ak sa na nich budú môcť zúčastniť ruskí a bieloruskí športovci. Uviedol to prezident Lotyšského olympijského výboru Zoržs Tikmers.

„Ak by sa olympiáda konala teraz a ruskí a bieloruskí športovci by sa na nej mohli zúčastniť, lotyšský tím by na ňu nešiel,“ citovala agentúra AP Tikmersa. „Pokiaľ vojna na Ukrajine pokračuje, účasť ruských a bieloruských športovcov na olympijských hrách je neprijateľná pod akoukoľvek vlajkou,“ dodal.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Austrália uvalila sankcie na Irán za dodávky dronov Ruskej federácii

Austrálska vláda v stredu oznámila ďalšie sankcie voči Iránu za dodávky bezpilotných lietadiel Rusku na útoky proti Ukrajine. Informovali o tom CNN a Ukrinform. Austrálska ministerka zahraničných vecí Penny Wongová oznámila, že na štyri iránske fyzické a štyri právnické osoby zapojené do výroby a dodávok bezpilotných lietadiel do Ruska budú uvalené finančné sankcie. „Na ochranu ľudských práv využívame všetky dostupné stratégie – od dialógu a diplomacie až po sankcie – v súlade s našimi hodnotami a záujmami,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *