Nový vedľajší účinok vakcín proti covidu. Tak toto by sme teda nečakali!

injection g8b6b95457 1920

Tisíce ľudí tvrdia, že sa u nich po očkovaní vakcínou Covid objavil tinnitus. Hoci zatiaľ neexistujú dôkazy o tom, že by vakcíny spôsobili toto ochorenie, medzi vedcami sa objavili teórie o možnej súvislosti.

Shaowen Bao, docent na katedre fyziológie na University of Arizona College of Medicine v Tucsone, sa domnieva, že na vine môže byť prebiehajúci zápal, najmä v mozgu alebo mieche.

Bao, dlhoročný pacient trpiaci tinnitom a zástupca vo vedeckom poradnom výbore Americkej asociácie pre tinnitus, študuje tinnitus už viac ako desať rokov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Baoa presvedčila k skúmaniu možnej súvislosti skupina ľudí na Facebooku, u ktorých sa objavil tinnitus po očkovaní vakcínou Covid. Nakoniec uskutočnil prieskum medzi 398 účastníkmi skupiny.

Prípady mali tendenciu byť závažné. Jeden muž sa Baovi zveril, že napriek hluku v hlave nepočuje autorádio počas jazdy.

Okrem zvonenia v ušiach účastníci hlásili rôzne ďalšie príznaky vrátane bolestí hlavy, závratov, vertiga, bolestí uší, úzkosti a depresie. Výrazne viac ľudí pocítilo hučanie v ušiach prvýkrát po prvej dávke vakcíny v porovnaní s druhou dávkou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

To naznačuje, „že vakcína pôsobí na už existujúce rizikové faktory pre tinnitus. Ak máte rizikový faktor, pravdepodobne ho dostanete po prvej dávke,“ povedal Bao.

Výsledky stále analyzuje a zatiaľ nezverejnil žiadne predbežné závery.

One Reply to “Nový vedľajší účinok vakcín proti covidu. Tak toto by sme teda nečakali!”

  1. Ukážte článok Matovičovi, Hegerovi, Remišovej, Cigánikovej a Čaputovej, Títo sú zodpovední a oni nám povedia, kde je pravda, aby sme nepodliehali zmätenosti a prípadnej panike. Čím skôr, tým liep …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *