Vláda odkazuje: Slováci kľudne môžete nakupovať múku z Kolárova, nič sme tam nenašli

muka ukrajina obilie

Na základe výsledkov kontroly múky a pšenice v Kolárove dočasne poverený minister poľnohospodárstva Samuel Vlčan oznámil, že testované vzorky nevykazovali známky kontaminácie a neboli zdraviu škodlivé.

Vlčan vyjadril sklamanie z rétoriky niektorých politikov, ktorí vyvolávajú strach medzi ľuďmi a vyzývajú ich, aby sa vyhli nákupu týchto komodít v obchodoch. Minister uviedol, že neexistuje dôvod, aby ľudia nekupovali múku z tohto mlyna, a že politici sa len snažia získať politické body tým, že poškodzujú jeho povesť. „Doteraz sme nemuseli stiahnuť z obehu ani jeden kilogram múky,“ poznamenal Vlčan.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Detoxikuje telo a zlepšuje trávenie. Cenný zdroj vitamínov nesprávne končí v koši

Kontrola sa uskutočnila po tom, čo sa objavili správy, že časť pšenice v oblasti Kolárova mohla byť kontaminovaná. Testy vykonané úradmi však potvrdili, že múka a pšenica z mlyna sú bezpečné na konzumáciu.

Vlčan zdôraznil, že vláda berie bezpečnosť potravín veľmi vážne a bude situáciu naďalej pozorne sledovať. Zároveň vyzval verejnosť, aby sa nenechala ovplyvniť nepodloženými tvrdeniami a aby dôverovala bezpečnosti potravín dostupných v obchodoch.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Takýmto hnojivom zalejte muškáty a úplne ožijú

Ministrovo vyhlásenie by malo upokojiť spotrebiteľov, ktorí mohli mať obavy o bezpečnosť múky a pšenice z mlyna v Kolárove.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *