Slovák vyhodil do koša pred panelákom mínometný granát s trhavinou

granat

Triedenie odpadu je nepochybne veľmi dôležité a prospešné, zanecháva totiž v prírode menšiu ekologickú stopu a tak prispieva k ochrane životného prostredia. Toto však mohlo skončiť veľmi zle.

V minulých dňoch sa totiž na sídlisku Fončorda v Banskej Bystrici odohrala nebezpečná situácia, keď osoba našla muníciu v odpadkovom koši na triedený odpad pred obytným domom.

Všetko sa však nakoniec dobre skončilo. Miesto nálezu okamžite zabezpečila policajná hliadka a na miesto dorazil policajný pyrotechnik, ktorý 60 mm mínometný granát zaistil. Munícia bola bez nárazového zapaľovača, ale telo míny obsahovalo trhavinu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Postihla vašu úrodu pleseň zemiaková? Postriekajte ich týmto a zachránite ju

Podobné situácie sa v minulosti stali aj na iných miestach a aj keď sú pomerne zriedkavé, je dôležité, aby sme boli opatrní. Ak náhodou objavíte muníciu, v žiadnom prípade sa k nej nepribližujte a už vôbec ňou nemanipulujte.

Ihneď privolajte políciu a zotrvajte na mieste, aby policajný pyrotechnik váš nález bezpečne zlikvidoval.

„Ak náhodou objavíte muníciu, v žiadnom prípade sa k nej nepribližujte a už vôbec ňou nemanipulujte.“ informuje polícia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slimáky zmiznú a už sa nevrátia. Stačí zakopať vedro s týmto v záhrade

Okrem toho by sme mali byť stále obozretní aj pri triedení odpadu a do košov vhadzovať len to, čo tam patrí. Ak máte pochybnosti, či niečo patrí do triedeného odpadu, skôr ho odkláňajte do bežného odpadu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *