O pár dní príde na Slovensko prudká zmena počasia. Radšej sa pripravte

snezenie slovensko zima pocasie

Posledné dni roku 2023 priniesli Slovensku nezvyčajne teplé počasie, a teploty sa vyšplhali nad +10 °C.

Ako upozornil portál Pluska, podobná situácia nastala aj na prelome rokov 1978 a 1979, keď po príjemnom Silvestri nasledoval rýchly pád teplôt o neuveriteľných 30 stupňov. V priebehu 24 hodín klesla teplota na -20 °C a trvalo to až do 10. januára 1979, čo spôsobilo vážne problémy v celom Československu. Teraz sa opakuje podobný scenár?

Podľa najnovšej predpovede počasia to nie je vylúčené, avšak výrazné ochladenie nebude až tak extrémne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte toto s práčkou a vydrží aj 20 rokov. Skoro nikto to nevie

Meteorológovia už dlhší čas varovali pred rozpadom polárneho víru, a teraz už k tomu došlo. Studený vzduch sa rozšíril nad Rusko a Škandináviu, kde teploty klesli aj pod -30 °C a napadlo veľa snehu.

Tento studený vzduch sa postupne presúva aj nad Európu a očakáva sa, že ovplyvní aj počasie na Slovensku. Výrazná zmena počasia by mala prísť na Troch kráľov, 6. januára. Počiatkom dňa sa očakávajú dažďové zrážky, no postupne sa zmenia na sneh.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čo dokážu datle, ak ich začnete jedávať presne v tomto čase

Odborníci informujú, že na juhu a východe bude pršať pri kladných teplotách, zatiaľ čo na západe a severe krajiny bude snežiť pri teplotách pod bodom mrazu.

Tohto ochladenia by sme sa však nemali dočkať len v nedeľu, ale zima by sa mala udržať minimálne počas celého nasledujúceho týždňa. V noci treba počítať s mínusovými teplotami, ktoré sú však na túto sezónu bežné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *