Objavil sa dokument! Štát pripravuje cvičenia na vojnový stav a mobilizáciu občanov na front!

Untitled 1 5

Na oficiálnej stránke Ministerstva vnútra v sekcii pre okresné úrady sa objavil dokument, ktorý šokoval verejnosť a teraz sa šíri na sociálnych sieťach.

Dokument sa nazýva „Hlavné úlohy na úseku obrany štátu pre rok 2023“ a v dokumente sa dočítame o pripravovanom cvičení v prípade vojnového stavu a následnej mobilizácie.

Prvý bod sa nazýva „Komplexné cvičenie k plneniu úloh po vyhlásení vojnového stavu a nariadení mobilizácie ozbrojených síl SR“. Termín cvičenia má byť september 2023 a štát chce tak pripraviť zamestnancov, aby v prípade vojny vedeli, čo robiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Postrekujte raz za mesiac. Burina nadobro zmizne
ob1
ob2

Čo je to mobilizácia?

„Muži od 19 do 55 rokov, čo je približne milión Slovákov. Žiadne výnimky z povolania nie sú. No občan, ktorý zabezpečuje činnosť štátu, môže byť dočasne vyradený z mobilizačnej povinnosti,“ hovorí minister Naď. Za nesplnenie tejto povinnosti hrozí pokuta od 331 eur do 1 659 eur, ale aj väzenie až na 5 rokov.

Prezidentka Zuzana Čaputová ako vrchný veliteľ ozbrojených síl by bola v prípade vojny tá najdôležitejšia osoba.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak sadíte strom, toto musíte dať pod neho, inak vám prestane rásť

Povolávacie rozkazy rozposielajú okresné úrady. Po príchode na určené miesto vás nepošlú okamžite na front. „Povolaní občania absolvujú vojenský výcvik podľa úrovne dosiahnutej vojenskej vycvičenosti. Samozrejme, výcvik prebieha aj so zbraňou, keďže ide o vojenskú službu. Ich hlavnou úlohou je výkon mimoriadnej služby v OS SR pri plnení úloh obrany SR. Konkrétna činnosť by však závisela od funkcie, na ktorú by boli zaradení,“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *