Obyčajná práčka vám úplne vysuší oblečenie. Musíte len poznať tento trik

pracka

Sušenie bielizne počas daždivých dní môže byť skutočným utrpením. Prejde niekoľko hodín a na tkaninách stále cítiť vlhkosť. Okrem toho po určitom čase už nevonia tak príjemne ako predtým. Prečo sa trápiť, keď môžete použiť šikovný trik na odstránenie prebytočnej vody? Nulové náklady, nulové nervy, maximálna účinnosť.

Určite sa vám už niekedy stalo, že bielizeň bola mokrá aj po dvoch dňoch ležania na sušiaku. Nielenže sa cítite otrávení, pretože ďalšia várka oblečenia sa mala práve vyprať, ale navyše všetko začne nepríjemne zapáchať a vy by ste potrebovali druhé pranie. Tí, ktorí majú sušičku, tento problém nemajú, ale poznáte to, nie je to lacná pomôcka. Čo keby som vám povedal, že bielizeň môžete sušiť v klasickej práčke bez ďalších nákladov?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Každá práčka má tlačítko, ktoré ušetrí pri praní kopu peňazí za elektrinu

Keď tento trik poznáte a začnete ho praktizovať, žiadne počasie vás nezastraší a vaša bielizeň uschne už za štvrťhodinu. Z vašej tradičnej práčky sa môže stať sušička bez zbytočných nákladov a straty miesta v kúpeľni. Jediné, čo potrebujete, je hrubý a veľký uterák. Vložte ho do bubna spolu s mokrou bielizňou a nastavte režim odstreďovania. Pohltí všetku vlhkosť z tkanín a oblečenie bude prakticky suché.

Ak máte pocit, že oblečenie je stále príliš mokré, musíte celý proces zopakovať znova s ďalším suchým uterákom. Až teraz zaveste bielizeň na bežný sušiak. Mierne vlhké oblečenie sa expresne vysuší, pretože sa ľahšie odparí, a vy nebudete čakať niekoľko dní, kým bude suché a použiteľné.

Uterák môžete použiť ešte ďalším spôsobom. Ak chcete bezpodmienečne vyžmýkať vodu, ale dochádza vám para v rukách, použite trik so žmýkaním. Stačí, ak uterák rozložíte na podlahu a položíte naň oblečenie, potom všetko pevne zrolujte dovnútra. Väčšina vody zostane vo froté uteráku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte toto a vyplavíte usadeniny z tepien. Nenapadlo by vás, čo to je

Ako ukladať bielizeň na sušiak, aby nezapáchala?

Hlavným dôvodom, prečo vaša bielizeň zapácha zatuchlinou, je zlá cirkulácia vzduchu medzi tkaninami. Aby ste tomu predišli, je nevyhnutné naučiť sa správne vešať oblečenie na sušiak. Po prvé, umiestnite ju blízko okna alebo radiátora, aby teplo pomohlo naparovať oblečenie.

Nehromaďte oblečenie na sušiaku, všetko by malo visieť voľne bez toho, aby bolo príliš preplnené. Z času na čas všetko otočte naruby, aby sa správne odparovalo. Ak tieto pravidlá nedodržíte, všetko začne zapáchať zatuchlinou a budete potrebovať ďalšie pranie, ktoré zahŕňa čakanie a ďalšie výdavky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *