Odmastnite umývačku riadu. Nalejte tam tento prípravok a zapnite ju

umyvacka riadu

Chcete odmastiť umývačku riadu, ale nie ste si celkom istí, ako na to? Stačí poriadne opláchnuť nejakým kuchynským prostriedkom, ktorý si skvele poradí s mastnotou a zvyškami jedla. Objavte návod krok za krokom, ako vyčistiť vašu umývačku riadu.

Umývačka riadu je kuchynský spotrebič, ktorý čistíme len zriedka. Väčšina z nás si myslí, že keďže sa riad umýva vo vnútri, samotný spotrebič nepotrebuje osobitnú starostlivosť. To je veľký omyl, pretože zvyšky jedla sa usadzujú v štrbinách a časom začnú náš spotrebič znehodnocovať, čo môže viesť až k jeho rozbitiu.

Z času na čas sa oplatí vykonať odmasťovacie a osviežujúce opláchnutie. Rozdiel pocítite už po prvom použití. Ako čistiť umývačku riadu? Budete potrebovať nenahraditeľný kuchynský ocot.

Máte po umývaní špinavý riad? Vaša umývačka riadu je v zlom stave.

Poznáte ten moment, keď vyberiete riad zo spotrebiča a je stále špinavý? Ďalšou situáciou je nepríjemný zápach, ktorý stúpa zvnútra a usadzuje sa na riade – nechutné, však? Najčastejšie je na vine zanedbaná umývačka riadu, ktorú treba čo najskôr riešiť. V opačnom prípade nebude fungovať tak, ako by mala, a po čase vám môže odmietnuť slúžiť úplne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak sadíte strom, toto musíte dať pod neho, inak vám prestane rásť

Čistenie je veľmi jednoduché a nepotrebujete naň žiadne drahé výrobky, stačí vám kuchynský ocot a trochu odhodlania. Prečítajte si, ako vyčistiť umývačku riadu v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Ako vyčistiť domácu umývačku riadu?

Čistenie vašej umývačky riadu nebude problém, pokiaľ ho budete vykonávať inteligentným spôsobom. Aj keď sa vám môže zdať, že je to zbytočná práca, rozdiel uvidíte už po prvom použití spotrebiča, keď bude váš riad lesklý a dokonale čistý. Vyskúšajte trik s kuchynským octom, ktorý si skvele poradí s mastnotou a zvyškami jedla, ktoré sa držia vo vnútri umývačky. Dokáže zaúčinkovať aj na zvyšky a vodný kameň, ktorý po dlhšom používaní začne pokrývať tesné kanáliky na umývačke.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si lepší domáci čistič kúpeľne, ako chémia z drogérie. Je to ľahké

Ako vykonávate čistenie umývačky riadu? Začnite vyprázdnením spotrebiča od riadu a košov na príbory. Do pohára nalejte ocot a umiestnite ho na dno umývačky. Nastavte program na 70 stupňov Celzia a nepridávajte žiadny umývací prostriedok. Po skončení umývania bude vaša umývačka riadu žiarivo čistá a bez zápachu. Ocot sa rýchlo odparí, takže sa nemusíte obávať, že by vo vnútri ostal dlhšie štipľavý zápach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *