Seká a mrzne vám telefón? Stačí urobiť toto v nastaveniach a bude ako nový

mobil

Telefón, ktorý sa zadrháva a seká, môže viesť k bielej horúčke. Za pády aplikácií a celého operačného systému môže mnoho faktorov, ktoré často nemôžeme ovplyvniť. Napriek tomu existuje jedna funkcia, ktorá umožňuje vyčistiť telefón od nepotrebnej vyrovnávacej pamäte. Stačí niekoľko kliknutí a váš smartfón bude fungovať ako nový.

Smartfóny so softvérom Android majú tendenciu ukladať takzvanú vyrovnávaciu pamäť (tzv. cache memory), čo spôsobuje spomalenie operačného systému. Telefón, ktorý sa zasekáva, nás začne rozčuľovať a v krízových situáciách uvažujeme o výmene hardvéru. Skôr ako to urobíte, skúste vymazať vyrovnávaciu pamäť. Je pravdepodobné, že váš smartfón začne fungovať ako predtým!

Zamŕza vám telefón? Pravdepodobne problém s pamäťou

Každý smartfón má dva typy pamäte: vyrovnávaciu pamäť a záložnú pamäť. Tá prvá sú všetky údaje z aplikácie, ktoré sa ukladajú počas používania aplikácie. Udržuje aplikácie v telefóne v prevádzke bez toho, aby si neustále pýtali povolenia na použitie zdrojov. Bez nej by bolo používanie programov výrazne sťažené.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci si možno za tento obľúbený nápoj zaplatia astronomické sumy. Dnes je lacný

Záložná pamäť je celý operačný systém, fotografie alebo rôzne typy súborov. Oboje je potrebné, ale niekedy môže byť prebytok uložených údajov záťažou pre telefón, čo má za následok spomalenie výkonu. Jediným riešením je vymazanie vyrovnávacej pamäte. Stačí niekoľko kliknutí a problému sa môžete zbaviť.

Ako vymazať vyrovnávaciu pamäť v systéme Android?

Ak máte telefón so systémom Android, tento návod je určený práve vám. Vyrovnávacia pamäť je potrebná, ale nahromadenie príliš veľkého množstva údajov vedie k preťaženiu systému. Niekedy sa stáva, že aplikácia bola dávno odinštalovaná a zvyšky jej údajov sú stále v telefóne. Ak sa ich chcete zbaviť, jednoducho postupujte podľa nižšie uvedených pokynov.

Zasekáva sa vám telefón? Začnite tým, že prejdete do nastavení telefónu. Tam vyhľadajte kartu „Aplikácie“ alebo „Pamäť a aplikácie“. Keď ich máme na očiach, kliknite na požadovanú aplikáciu, ktorú chceme z pamäte odstrániť. Potom vyberte možnosť „Vymazať vyrovnávaciu pamäť“ a urobte to pre každú aplikáciu. Upozorňujeme, že vymazanie údajov spôsobí, že aplikácia vás požiada o opätovné prihlásenie. Nebude možné automaticky vyplniť textové polia (ide o jednu z funkcií vyrovnávacej pamäte). Ak vám na takýchto funkciách záleží, je lepšie upustiť od vymazávania pamäte v často používaných aplikáciách.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajný recept záhradkára. Týmto zalievajte paradajky a budú sladučké

Čo robiť, ak sa telefón stále zasekáva?

Uvoľnenie pamäte by malo zlepšiť výkon operačného systému a zabezpečiť plynulejší chod telefónu. Ak sa však smartfón naďalej spomaľuje, možno bude potrebné podniknúť radikálnejšie kroky. Začnite odstránením nepotrebných fotografií, videí, dokumentov alebo nepoužívaných aplikácií. Ak to nepomôže, zvážte obnovenie továrenských nastavení telefónu. Smartfón prejde úplným resetom, čo znamená vymazanie všetkých aplikácií alebo fotografií. Telefón bude doslova ako po vybalení z krabice. Ak vám záleží na vašich súboroch, nezabudnite si ich zálohovať na online disk alebo iné zariadenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *