Omotajte si kľučku hliníkovou fóliou. Ľudia to tak začali robiť

hlinikova folia

Hliníkovú fóliu možno použiť naozaj mnohými spôsobmi. Hodí sa nielen v kuchyni, ale aj pri čistení alebo pri používaní rôznych kozmetických trikov. Málokto však vie, že sa dá použiť aj v noci. Ako môže pomôcť? Gazeta.pl odporúča

Málokto si uvedomuje, že hliníkovú fóliu možno použiť aj vtedy, keď sa chcete ochrániť pred určitými nepríjemnými situáciami. Jeden prekvapivý trik sa dá skvele využiť doma, ale aj počas dovolenky, keď sa zdržiavate v hoteloch alebo prenajatom ubytovaní. Ako použiť kúsok alobalu? Je to jednoduchšie, ako si myslíte.

Zabaľte na noc kľučku dverí do hliníkovej fólie. Účinok vás možno prekvapí

Hliníková fólia môže pomôcť v mnohých neobvyklých prípadoch. Jedným z nich je ochrana vášho domu alebo bytu pred neželanými návštevníkmi. Ak to chcete urobiť, jednoducho pevne omotajte fóliu okolo kľučky vchodových dverí. Je dobré to urobiť večer, tesne pred spaním, keď nemáte kontrolu nad tým, kto sa pohybuje na schodisku budovy. Tento postup je dobré použiť aj počas dovolenky, keď ste ubytovaní v hoteli alebo v prenajatom ubytovacom zariadení.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takéto ovocie v zime nie je najlepšie. Radšej si dajte slovenské jablko

Fóliový trik sa najčastejšie používa v bytových domoch. Čo nám to prinesie? Keď kľučku dverí pevne zabalíme do hliníkovej fólie, necháme ju neporušenú. Ráno, keď chceme skontrolovať, či sa niečo nestalo, stačí sa na ňu pozrieť. Ak je uvoľnená alebo poškodená, je to znamenie, že sa niekto pokúsil dostať do bytu. Takto budeme vedieť, že je potrebné zaviesť rôzne bezpečnostné opatrenia, aby sme ochránili seba a svoj majetok pred zlodejmi.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slamku vložte do vrecúška s chlebom. Toto ste mali vedieť skôr

Hliníková fólia a jej neobvyklé použitie. Na čo všetko sa dá použiť?

Hliníková fólia sa výborne hodí aj na čistenie. Zabaľte ju do guľôčky a použite ako čistiaci prostriedok na pripálený rošt, panvicu alebo žiaruvzdorný riad. Nečistoty sa tak odstránia oveľa rýchlejšie ako pri použití tradičnej hubky alebo handričky. Hliníková fólia je tiež fantastickým produktom na ostrenie tupých nožníc. Jednoducho ju zložte na hrubší kus a opakovane strihajte nožnicami. Takto sa rýchlo a ľahko naostria.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *