Slovensko dnes zasiahnu masívne búrky. Na týchto miestach hrozia krúpy a povodne

slovensko burky blesky

Európu zasiahla víchrica s názvom „Poly“, ktorá spôsobila rozsiahle škody najmä v Holandsku a Nemecku. Dôsledky tejto nezvyčajnej poveternostnej situácie sa však prejavia aj na Slovensku. Dnes očakávame búrky, ktoré budú ešte nebezpečnejšie. Túto informáciu prináša portál iMeteo.sk.

Momentálne sa nad našou krajinou nachádza studený front, ktorý sa šíri cez Európu a ovplyvňuje počasie už od včera. Včerajšie búrky sme zažili hlavne na severe Slovenska a v niektorých západných oblastiach. Dnes sa však lokalita búrok zmení a najhoršie by mali byť postihnutí obyvatelia stredného a východného Slovenska.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Postihla vašu úrodu pleseň zemiaková? Postriekajte ich týmto a zachránite ju

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred búrkami 1. stupňa pre Banskobystrický, Žilinský, Prešovský a Košický kraj. Tieto výstrahy platia až do 18. hodiny večer. Vyzýva sa obyvateľov týchto oblastí, aby boli ostražití a pripravení na možné povodne a krúpy.

Meteorológovia varujú, že dnešné búrky budú ešte nebezpečnejšie ako tie včerajšie. Budú sa veľmi pomaly posúvať a môžu byť stacionárne. Najväčšie riziko predstavujú prívalové zrážky, ktoré môžu spôsobiť povodne. Okrem toho nie je vylúčené aj výskyt krúp, ktoré môžu poškodiť majetok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedna z najzdravších druhov zeleniny na svete. Slováci sa jej vyhýbajú

„Mali by sme sa pripraviť na prvé búrky už čoskoro. Očakáva sa, že sa začnú vyskytovať v priebehu dopoludnia a najintenzívnejšie budú počas dnešného popoludnia,“ informujú meteorológovia, píše portál zoznam.sk

vystrahy 768x599 1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *