Tvárová joga: Vyformujte si bradu a lícne kosti týmito domácimi cvičeniami sami

tvarova joga

Tvárová joga je súbor cvičení, ktoré spevňujú a naťahujú svaly. Kde začať a aké výsledky môžete očakávať? Pozrite si všetko, čo potrebujete vedieť o tejto masáži. Píše o tom portál Gazeta.pl

Cvičenia – tvárová joga. Pre koho to je?

Postupom času svaly strácajú svoju hmotu a objem, kontúry ochabujú alebo sa stávajú bacuľatými. Ako si udržať pekný vzhľad pleti dlhšie? Tvárová joga je prirodzenou odpoveďou pre tých, ktorí hľadajú holistické riešenia. Ideálne tvarovanie brady alebo lícnych kostí možno dosiahnuť bez výplní.

Cvičenia tvárovej jogy sa odporúčajú aj tým, ktorí z rôznych dôvodov bojujú so stagnáciou lymfy, čo spôsobuje, že tvár stráca pekné kontúry a symetriu. Po konzultácii s cvičiteľom môže tvárová joga pomôcť pri zotavovaní po rôznych typoch operácií (napríklad: pri zablokovaní telesných tekutín po resekcii slinných žliaz).

V rámci rozvoja správnych návykov sa tvárová joga odporúča aj tínedžerom, ktorí sa chcú vopred postarať o svoj budúci vzhľad.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Naučte sa robiť dokonalé hranolky, ako v top reštauráciách. Stačí robiť jednu vec

Účinky tvárovej jogy – čo možno očakávať a po akom čase?

Jednoduché cviky tvárovej jogy, ktoré sa vykonávajú pomocou rúk a oleja, nielenže prirodzeným spôsobom pozdvihujú svaly, ale aj zlepšujú farbu a modelujú ovál. A čo je najdôležitejšie, výrazne redukuje vrásky a vyrovnáva brázdy.

Prvé účinky tvárovej jogy budú viditeľné už po niekoľkých sedeniach; na výraznejšie zmeny, ako je napríklad absencia druhej brady, si budete musieť počkať trochu dlhšie, ale už po mesiaci si všimnete mierne zlepšenie.

Tvárová joga pre začiatočníkov – príprava na masáž
Profesionáli v tejto oblasti odporúčajú začať masáž 100 nízkymi skokmi na mieste. Týmto spôsobom sa ľahko zbavíte nočného opuchu, potom prejdete na masírovanie lymfatických uzlín a špecifických oblastí.

Tvárová joga pre začiatočníkov – ako často môžete cvičiť?

  • Masáž rukami môžete vykonávať každé ráno a večer,
  • masáž kameňom Gua Sha len raz týždenne (pretože pôsobí na hlboké vrstvy pokožky)
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapichnite stonku tejto rastliny do zemiaka. Takto sa krásne rozmnoží

Cvičenia na tvár – joga. Lev, sova a niektoré ďalšie jednoduché pohyby
Tajomstvo jogy na tvár spočíva v jednoduchosti pohybov a možnosti vykonávať masáž aj v sprche alebo počas starostlivosti o pleť. Tu je niekoľko jednoduchých cvikov, ktoré môžete ľahko zopakovať v pohodlí vlastnej kúpeľne.

Lev – napnite všetky svaly od zadku až po svaly tváre a trikrát vysunúť jazyk dopredu spolu s otvorením očí doširoka.

Sova – začnite usporiadaním rúk do tvaru písmena C, ktoré potom položte na oči ako ďalekohľad. Teraz položte ukazováky tesne nad oči, rovnobežne s obočím. Nakoniec ukazovákmi vytiahnite čelo nahor a otvorte oči dokorán. Toto cvičenie by sa malo opakovať päťkrát.

Obličajovú jogu používajú aj známe osobnosti. Masáže už roky praktizujú okrem iných aj Gwyneth Paltrow a Meghan Markle.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *