Pijeme takto skoro celé leto a naša tvár tým rapídne starne. Robíte to aj vy?

pexels andrea piacquadio 788767

Starostlivosť nestačí! Ak chcete mať krásnu, zdravú a hladkú pokožku, musíte sa vyhýbať škodlivým návykom. Dermatologický guru na Instagrame nedávno odhalil, čo urýchľuje starnutie. Ukázalo sa, že vrásky sa môžu tvoriť aj pri nenápadných každodenných činnostiach.

Starostlivosť o pleť je kľúčom k tomu, aby bola krásna a aby sa oddialili procesy starnutia. Aj pri použití tých najlepších krémov a najdrahších ošetrení sa každému skôr či neskôr objavia vrásky. Vyhýbanie sa faktorom, ktoré podporujú ich vznik, však môže tento proces výrazne oddialiť. Oplatí sa dodržiavať rady dermatológov a vyhýbať sa tomu, čo urýchľuje starnutie pokožky.

Čo urýchľuje starnutie pleti a tvorbu vrások?

Lindsey Zubritsky pôsobí na Instagrame ako @dermguru. Jej účet sleduje takmer 0,5 milióna ľudí. V jednom zo svojich videí lekárka hovorila o „hlúpostiach“, ktoré robila predtým, ako sa stala dermatologičkou. Jednou z nich je pitie nápojov cez slamku. Môže sa to zdať ako triviálna činnosť, ale má obrovský vplyv na náš vzhľad. Časté používanie slamiek spôsobuje tzv. fajčiarske vrásky. Samozrejme, vrásky okolo úst sa skôr či neskôr objavia u každého, ale ak sa vzdáte slamky, môžete ich vznik výrazne oddialiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Myši v dome nemali celé roky. Rozložia po miestnostiach toto

Čo spôsobuje, že vám vypadáva viac vlasov?

Každý deň stratíme 50 až 100 vlasov, ale niektoré naše činnosti môžu spôsobiť, že ich stratíte oveľa viac. Patrí sem aj výber účesu. Podľa príspevku @dermguru je viazanie vlasov do pevných drdolov a chvostov škodlivé pre zdravie vlasov. Časté nosenie takýchto účesov oslabuje vlasové folikuly, čo môže viesť k zjazveniu alopécie. Jediný spôsob, ako to napraviť, je používať špecializované prípravky na pokožku hlavy. Ak chcete mať hustú hlavu, je lepšie obmedziť pevne zopnuté vlasy na minimum.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci tento druh kávy milujú. Vedia ale, čo vôbec nezdravé obsahuje?

Čo nerobiť na letnom slnku?

Pravdepodobne vám netreba pripomínať, že v lete je potrebné používať opaľovací krém s UV filtrom. Lindsey Zubritsky prezrádza ešte jednu dôležitú vec týkajúcu sa ochrany pred slnkom. Dermatologička dôrazne neodporúča konzumovať na slnku citrusové plody (napr. pomaranče alebo limetky). Upozorňuje, že to môže spôsobiť vznik vyrážky. Fotosenzibilizujúce chemické látky reagujú so slnečným žiarením a môžu spôsobiť vznik pľuzgierov na pokožke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *