Nemusíte si každý deň umývať celé telo. Tieto časti si však umývajte denne

adult 1867380 1920

O dôležitosti každodennej hygieny vie zvyčajne každý. Je to dôležité najmä vtedy, ak vediete aktívny životný štýl. Ukazuje sa však, že nie všetky časti tela sú upravené tak, ako by mali byť. Navrhujeme, ako často by ste sa mali umývať, píše Genialne

Väčšina ľudí si cení čistotu a príjemnú vôňu, ktorá poskytuje pohodlie a sebavedomie. Každodenné kúpanie je veľmi dôležité a pravidelnosť kúpeľov je vhodné prispôsobiť individuálnym potrebám. V poslednom čase sa objavujú hlasy, ktoré na internete vyvolávajú rozruch. Ako sa ukázalo, nie všetky časti tela si vyžadujú každodenné umývanie.

Ako často sa musíte umývať?

Odborníci zdôrazňujú, že každodenné umývanie celého tela zlepšuje pohodu. Pravidelnosť by však mala závisieť od potrieb pokožky. Napríklad vlasy si nemusíte umývať každý deň, ak sú v dobrej kondícii a pokožka hlavy nie je mastná. To závisí od typu vlasov – tenké a jemné vlasy často produkujú najviac mazu. Výsledkom je, že vlasy vyzerajú matne a strnulo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Každá práčka má tlačítko, ktoré ušetrí pri praní kopu peňazí za elektrinu

Naopak, kučeravé, husté a hrubé vlasy majú tendenciu sa vysušovať. Potrebujú menej častú, ale silnejšiu hydratáciu. A čo každodenné sprchovanie? Samozrejme, má slúžiť na očistu – nielen fyzickú, ale aj duševnú. Pre mnohých je to forma relaxácie po dlhom dni. Príliš dlhé kúpanie spolu so silnými čistiacimi prostriedkami však môže podráždiť pokožku. Veríte, že sa odporúča sprchovať sa trikrát týždenne?

Ktoré časti tela si umývame zriedkavo?

Nie je na tom nič trápne, pretože sa automaticky umývame podľa rovnakého vzoru. Najzriedkavejšie umývanými oblasťami sú však zvyčajne nohy, ktoré si vyžadujú samostatnú starostlivosť. Žiaľ, samotná sprcha ich nevyčistí a je potrebný niekoľkominútový kúpeľ nôh. Treba dodať, že nohy by sa mali čistiť denne, aby sa predišlo podráždeniu a popraskaniu pokožky. Okrem toho, ako sa môžeme dočítať na webovej stránke WP Woman:

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajný recept záhradkára. Týmto zalievajte paradajky a budú sladučké

Ďalšou časťou tela, ktorú si umývame príliš zriedka, je jazyk. Ako upozorňuje Bright Side, všetci vieme, že zuby a ďasná by sa mali čistiť denne, ale len málo z nás si spomenie na každodenné čistenie jazyka špeciálnou zubnou kefkou. Pritom má veľa výstupkov, kde sa môžu hromadiť baktérie, ktoré spôsobujú napríklad zápach z úst.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *