Neuveríte, už aj za toto pýtajú peniaze Chorváti. Niektorí sem už nepôjdu na dovolenku

ceny chorvatsko 2023

Chorvátske pobrežie, ktoré je dlhodobo obľúbené u turistov, sa tento rok stalo terčom kritiky a pozornosti domácich i zahraničných návštevníkov. Situácia týkajúca sa cien a úrovne služieb vyvolala obavy, že krajina môže utrpieť stratu svojej reputácie v oblasti cestovného ruchu. Porovnanie s inými destináciami v Európe a mimo nej ukazuje, že Chorvátsko je oveľa drahšie.

Podniky sa snažia využiť letnú sezónu a maximalizovať svoje zisky. Táto snaha však môže mať nepríjemné následky, ako ukázala skúsenosť jedného chorvátskeho návštevníka, ktorý sa do Chorvátska vrátil so svojimi priateľmi po niekoľkých rokoch. Pôvodne plánovali stráviť nádhernú dovolenku, ale ich zážitky sa ukázali byť horšie, ako očakávali.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

Už pri nákupe základných potrieb v obchode ho šokovali vysoké ceny, ktoré sa výrazne líšili od cien v iných európskych krajinách. Napríklad za dezodorant zaplatil 5 eur, čo je dvakrát viac ako v Nemecku. Na obľúbenej pláži Vela v meste Baška si chcel prenajať ležadlá a slnečník, ale ceny sa každým dňom zvyšovali. Za nekvalitné vybavenie požadovali až 30 eur.

Ďalším problémom je, že miestni uprednostňujú hotovosť. Niektoré pláže neakceptujú kreditné karty, čo turistov obmedzuje a núti ich nosiť hotovosť. Dokonca aj za základné služby, ako sú sprchy a toalety, sa platí pomerne vysoká cena – 50 eurocentov za tridsaťsekundovú sprchu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

V dôsledku týchto skúseností niektorí návštevníci nadobudli skeptický postoj k opätovnému návratu do Chorvátska. Mnohí tvrdia, že za tie isté peniaze by inde mohli mať lepšie služby a lepšie zážitky. Negatívne správy o vysokých cenách a zlých službách sa tak šíria po celej Európe.

Je preto načase, aby si chorvátsky cestovný ruch uvedomil, že prehnané ceny sa môžu obrátiť proti návštevníkom a odradiť ich. Krajina by sa mala zamerať na udržanie konkurencieschopnosti a kvality poskytovaných služieb, aby si udržala svoje miesto v srdciach turistov z celého sveta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *