Túto časť tváre si vôbec nechytajte. Je to trojuholník smrti, od ktorého prsty preč

pexels andrea piacquadio 3771830

Niektoré veci by ste nemali robiť. Medzi ne patrí aj jedna, ktorá je všeobecne známa, ale často sa ignoruje – vytláčanie nedokonalostí na tvári. Je to naozaj zlý nápad. Na tvári máme oblasť, ktorej by sme sa mali venovať so zvláštnou starostlivosťou – dermatológovia ju nazývajú „trojuholník smrti“.

Touto oblasťou je labiálno-nasálny trojuholník, ktorý sa často označuje ako „trojuholník smrti“. Vykonávanie akéhokoľvek ošetrenia na tejto oblasti je naozaj nebezpečné – dokonca aj vytláčanie nedokonalostí. Je lepšie sa ich nedotýkať. Prečo? Vysvetľujeme.

Nedotýkajte sa tejto oblasti

Nie je to žiadna hanba. Oblasť, ktorá sa nachádza medzi chrbtom nosa a ústami, je obzvlášť náchylná na infekciu kvôli svojmu špecifickému prekrveniu. „Trojuholník smrti“ sa tiahne od kútikov úst až po chrbát nosa. Akýkoľvek zásah do tejto oblasti môže viesť k infekciám, ktoré sa môžu rozšíriť aj do mozgu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slimáky zmiznú a už sa nevrátia. Stačí zakopať vedro s týmto v záhrade

Prečo k tomu dochádza? Ide o miesto, kde sa očné žily spájajú so žilou v prednej časti tváre s dutým priestorom pod mozgom, ktorý sa nazýva kavernózna dutina. Kavernózne dutiny na oboch stranách sa spájajú s krvnými cievami na báze mozgu.

Táto štruktúra znamená, že medzi „trojuholníkom smrti“ a mozgom existuje priama cesta, cez ktorú sa môžu dostať infekcie. Neliečený zápal v tejto oblasti môže v extrémnych prípadoch viesť k smrti.

„Trojuholník smrti“ a nedokonalosti

Jedného dňa sa zobudíte s veľkým pupienkom na nose. Snažíte sa ho za každú cenu vytlačiť, ale nepodarí sa vám to. Jediným výsledkom vašej snahy je zatlačenie pupienka ešte hlbšie, čo zvyšuje riziko infekcie. Ak sa patogény začnú šíriť v tejto oblasti tváre, môžu sa cez očné žily dostať do kavernóznej dutiny a odtiaľ priamo do mozgu. Takáto infekcia je naozaj nebezpečná a môže viesť k vážnejším stavom, ako je krvná zrazenina, meningitída alebo mozgový absces.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte toto a vyplavíte usadeniny z tepien. Nenapadlo by vás, čo to je

Za takéto infekcie sú zodpovedné celulitída a vredy spôsobené bakteriálnymi infekciami v okolí vlasových folikulov. Niektorí odborníci dokonca neodporúčajú vytrhávanie nežiaducich chĺpkov z nosa. Nenápadné vytlačenie pupienka môže mať fatálne následky. Samozrejme, je to veľmi zriedkavé, ale je lepšie neriskovať. Pupienky nakoniec zmiznú samé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *