Orbán, Vučič, Nehammer: „Žiadna Bruselom riadená migrácia, ale úplne ju zastavíme!“ Heger však chýbal

315969238 681839503313651 91954238917224187 n

Cez Maďarsko k nám zo Srbska prúdia stovky migrantov denne, ktorí tvrdia, že sú zo Sýrie, kde je vojna, no nikto z nich nemá doklady a dokázať stopercentne, že sú Sýrčania, je veľmi ťažké.

Maďari sa však snažia túto migráciu zastaviť a premiér Orbán tvrdí, je zlá a musíme ju úplne zastaviť.

„Verím len jedinej metóde, ktorá spočíva v dlhoročnej skúsenosti. Vyhlasujem, že migrácia nemá byť riadená, ale zastavená!“ hlási Orbán.

„Vtedy prestanú chodiť do vašej krajiny a vtedy sa nepokúsia o prekročenie hraní. Keď budú vedieť, že neuspejú. Ak budú mať šancu na úspech, dovtedy budú chodiť.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

„Musíme jasne ukázať, že ilegálne vstupovať (na naše územie) nesmú!“

„Teda vravím, migrácia nemá byť riadená. V Bruseli je Dobre riadená migrácia bežným termín, ale nič také neexistuje. Migrácia je zlá vec, preto sa musíme pred ňou chrániť a zastaviť ju!“

„Nelegálne prekročenie hraníc je trestný čin, s ktorým sa musíme vysporiadať. Od roku 2015 Maďarsko minulo 1,6 miliardy eur na ochranu hraníc. Brusel pokryl len 1,2% z tejto sumy. Očividne sa môžeme spoľahnúť len na seba.“ vyhlásil Orbán.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Maďari, Srbi a Rakúšania dokonca podpísali tento týždeň v Belehrade memorandum o porozumení s cieľom posilnenia vzájomnej spolupráce v boji proti nelegálnej migrácii. Slovensko, ktoré má obrovský problém s migrantmi však chýbalo.

Všetci lídri spomínaných krajín sa zhodli na presadzovaní obrannej bariéry na juhu proti nelegálnymi migrantom.

„Dnes sme podpísali významné memorandum o porozumení a naše tímy budú pokračovať v práci, aby sme to mohli implementovať ešte pred koncom roka,“ povedal reportérom po skončení samitu Vučič.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *